Warsztaty z Marysią Stokłosą i Ramoną Nagabczyńską

Zdjęcie: Warsztaty z Marysią Stokłosą i Ramoną Nagabczyńską

Wersja do druku

Udostępnij

Sie tu tańczy. oraz Fundacja Burdąg zapraszają na intensywny weekendowy warsztat tańca współczesnego, który poprowadzą Marysia Stokłosa i Ramona Nagabczyńska. Pierwsze zajęcia poświęcone zostaną tematyce movement research i improwizacji, a drugie – technice tańca współczesnego.

Opis warsztatów z Ramoną Nagabczyńską:

Bazą dla rozwinięcia techniki oraz dla poszukiwań w kierunku odnalezienia indywidualnego języka ruchowego będzie gruntowne poznanie swojego ciała i praca nadpełnym wykorzystaniem leżącego w nim potencjału. Zamiast naśladować model ruchu, nauczymy się za każdym razem odnajdywać jego istotę w swoim własnym ciele, co pozwoli na uzyskanie lepszej jakości i ekonomii ruchu oraz na ruszanie się w zgodzie z naszą anatomią. Doprowadzi to zarówno do uzyskania większej świadomości ciała (co uchroni przed niepożądanymi urazami i kontuzjami) oraz uwolni od permanentnego stanu zmagania się z ciałem i pozwoli współgrać z prawami fizyki i osiągnąć pełną gamę dynamik i jakości. Podczas zajęć sięgniemy po różne techniki, które poznałam na drodze swojej edukacji i pracy zawodowej (głównie release, Flying low i różnego rodzaju floorwork). Jednak żadna z nich nie będzie traktowana jako cel sam w sobie lecz jako środek pozwalający poznać tajniki naszego ciała oraz prawa kinetyki. Zajęcia są dość intensywne fizycznie oraz wymagają silnego skupienia. Budują siłę mięśniową oraz uczą jak nastawić się mentalnie, aby uzyskać pożądane efekty. Choć nastawienie będzie raczej na technikę, to skorzystamy z elementów improwizacji, które pozwalają przebadać dany aspekt techniczny.

Organizatorzy:
Sie tu tańczy. – Ola Zdunek oraz Fundacja Burdąg
kontakt: Ola Zdunek
sietutanczy@gmail.com
606-706-208
Termin: 27-29 stycznia 2012
piątek: od 19.00

sobota i niedziela: 10:00-12:00 Ramona 12:30-16:30 Marysia
Miejsce: Warszawa, Free Art Fusion, ul. Miedziana 11 Koszt:
do 16.01.2012 – tylko 250 zł CAŁOŚĆ!
od 17.01.2012- 300 zł

Zapisy, info: sietutanczy@gmail.com
Ilość miejsc ograniczona, liczy się kolejność zgłoszeń. Gwarancją miejsca na warsztacie jest wpłata odpowiedniej kwoty.
Przed wpłatą kwoty należy najpierw ZGŁOSIĆ chęć uczestnictwa drogą MAILOWĄ, w celu ustalenia, czy są jeszcze miejsca w grupie.

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Free Art Fusion, ul. Miedziana 11, Warszawa

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close