Wieczór z tańcem: : `Sny` ,`Dla Ciebie Panie`, `Uniesienie`.

Zdjęcie: Wieczór z tańcem: : `Sny` ,`Dla Ciebie Panie`, `Uniesienie`.

Wersja do druku

Udostępnij

W programie wieczoru fragmenty spektakli Kieleckiego Teatru Tańca: Sny, chor. Jacek Tyski oraz Dla Ciebie Panie, chor. Elżbieta Szlufik-Pańtak, Grzegorz Pańtak, a także spektakl Poetry in Motion Dance Company z Minneapolis: Uniesienie, chor. Stacy Boeddeker i Richard Palomino

O przedstawieniach:

Sny – spektakl czerpie inspirację ze świata marzeń sennych, w którym splatają się ze sobą wydarzenia będące reminiscencjami realnej codzienności z całkowicie fantastycznymi motywami. Świat społeczny z jego hierarchiami i relacjami międzyludzkimi przenika się ze światem pierwotnej natury, symbolizowanej przez takie siły jak deszcz, słońce, przestrzeń.

Dla Ciebie Panie– przedstawienie to jest zbiorem choreografii do pieśni  Negro spirituals opracowanych w formie scenicznej tańca jazzowego. Taniec ten oparty jest na współczesnych technikach tanecznych połączonych z typowymi cechami ruchów murzyńskiego folkloru.

Uniesienie – spektakl jest inspirowany życiem codziennym i jego troskami, udrękami, radościami. Codziennym dostrzeganiem rzeczy dających motywację i chęć przeżycia kolejnego dnia.

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 21:00

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close