Wieliszew: XIX Mistrzostwa Polski w Tańcach Polskich „MAZUR 2019” – konkurs i pokazy mistrzów

Zdjęcie: Wieliszew: XIX Mistrzostwa Polski w Tańcach Polskich „MAZUR 2019” – konkurs i pokazy mistrzów

fot. Tomasz Ćwiertnia

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach 19. Mistrzostw Polski w Tańcach Polskich „Mazur 2019” na parkiecie hali sportowej przy SP nr 2 im. Jana Pawła II w Wieliszewie zaprezentują się najlepsze pary z niemal wszystkich ośrodków tanecznych w kraju – najlepsi z najlepszych. Tradycyjnie już zmagania będzie można śledzić również bez wychodzenia z domu – w transmisji na żywo w Internecie (odnośnik na stronie www.mazur.wieliszew.pl). Wstęp jak zawsze wolny, a w tajniki tańców polskich pomogą wprowadzić każdego zainteresowanego wydarzenia towarzyszące – ogólnopolskie warsztaty i sympozjum.

Portal taniecPOLSKA.pl udzielił wydarzeniu wsparcia medialnego.

Program:

piątek, 5 kwietnia (4 lokalizacje, 14.00-16.00)

10. Ogólnopolskie Warsztaty Taneczne Polskie Tańce Narodowe w Turniejach Tańca Polskiego

piątek, 5 kwietnia (Sala Koncertowa im. Krzysztofa Klenczona w Wieliszewie, 18.00-20.00)

5. Ogólnopolskie Sympozjum Polskie Tańce Narodowe: polonez

sobota, 6 kwietnia (hala sportowa przy SP nr 2 im. Jana Pawła II w Wieliszewie)

10.00-14.00: Konkurs (zmagania w kat. I) oraz eliminacje MP (kat. II-VII)

16.00-20.00: Oficjalne otwarcie Mistrzostw Polski, ćwierć i półfinały MP, dekoracja kat. I (konkurs)

niedziela, 7 kwietnia (hala sportowa przy SP nr 2 im. Jana Pawła II w Wieliszewie)

9.00-14.00: Finały Mistrzostw Polski, dekoracja i pokazy mistrzów, zakończenie

Mazur to jednak nie tylko widowiskowa rywalizacja najlepszych krajowych par. Każdy z nas może spróbować swoich sił w tańcach polskich i wziąć udział w piątkowych (5 kwietnia, godz. 14-16) Ogólnopolskich Warsztatach Tanecznych prowadzonych przez najlepszych instruktorów w kraju! Ze względu na limit warsztatowych miejsc obowiązuje kolejność zgłoszeń – karta indywidualnego zgłoszenia oraz szczegóły dostępne na stronach www.mazur.wieliszew.pl i www.ok.wieliszew.pl a także w biurze Gminnego Centrum Kultury w Łajskach. Zainteresowanych polską kulturą organizatorzy zapraszają ponadto na piątą edycję Ogólnopolskiego Sympozjum Polskie Tańce Narodowe (5 kwietnia, godz. 18-20) w tym roku poświęconego polonezowi, które w Sali Koncertowej im. Krzysztofa Klenczona poprowadzą uznani specjaliści uniwersyteccy. Wstęp wolny.

Wieliszewski Mazur to ogólnopolskie wydarzenie kulturalno-sportowe relacjonowane przez lokalne i krajowe media. Wieliszew – jeden z najmniejszych ale i najprężniejszych ośrodków tańca polskiego w kraju, jednocześnie siedziba regionu centralnego Komisji ds. Tańców Polskich PS CIOFF® – gościł dotąd już 18 edycji konkursu, w tym jedenastokrotnie taneczne Mistrzostwa Polski. Celem wydarzenia jest ochrona dziedzictwa narodowego, propagowanie polskich tańców narodowych wśród społeczeństwa, szczególnie wśród dzieci i młodzieży. Podzielone na 7 kategorii wiekowych pary rywalizują na parkiecie w krakowiaku, polce, mazurze, kujawiaku i oberku. Rokrocznie w konkursach tańców polskich organizowanych w Wieliszewie bierze udział około pół tysiąca uczestników wraz z instruktorami i osobami towarzyszącymi z całej Polski, w tym silna reprezentacja gospodarzy – Zespołu Tańca Ludowego „Promyki”.

 

Oficjalna strona wydarzenia z transmisją na żywo: www.mazur.wieliszew.pl

Mazura tradycyjnie wspierają przyjaciele polskiego folkloru – instytucje samorządowe oraz przedsiębiorstwa prywatne i państwowe, którym w sposób szczególny zależy na promowaniu polskiego dziedzictwa narodowego. Sponsorem generalnym Mistrzostw jest w firma HERON Property Polska Sp. z o.o., sponsorem głównym Mistrzostw jest przedsiębiorstwo Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM SA. Głównymi organizatorami współfinansującymi wydarzenie są samorządy Gminy Wieliszew i Powiatu Legionowskiego oraz Mazowiecki Instytut Kultury wspierający Mazura od wielu edycji. Wydarzeniu partneruje legenda wśród polskich zespołów folklorystycznych – Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny, od kilku sezonów fundujący warsztaty dla dwóch wyróżniających się par. Puchar dla najlepszej pary w kat. V ufundowała po raz czwarty Małżonka Prezydenta RP Pani Agata Kornhauser-Duda. Nadzór merytoryczny pełni tradycyjnie Stowarzyszenie Polska Sekcja CIOFF® Międzynarodowej Rady Stowarzyszeń Folklorystycznych, Festiwali i Sztuki Ludowej.

Na publiczność, która w taneczny weekend 5-7 kwietnia odwiedzi Wieliszew, czekają nie tylko doznania artystyczne, ale również szansa wygrania cennych nagród ufundowanych przez lokalnych sponsorów!

Do pobrania:

program szczegółowy

Strona wydarzenia: http://www.mazur.wieliszew.pl/

MAZUR 2019 (miniaturka)

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 10:00

Wieliszew: Hala sportowa przy SP nr 2 im. Jana Pawła II w Wieliszewie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close