Wieliszew: XXI Mistrzostwa Polski w Tańcach Polskich „MAZUR 2022”

Zdjęcie: Wieliszew: XXI Mistrzostwa Polski w Tańcach Polskich „MAZUR 2022”

Mazur 2022

Wersja do druku

Udostępnij

Program:

godz. 8.30-13.00

Konkurs (zmagania kat. I)
Eliminacje, ćwierćfinały i półfinały Mistrzostw Polski (kat. II-VIII)
Dekoracja finalistów kat. I

godz. 16.30-20.00

Oficjalne otwarcie Mistrzostw Polski, podziękowania
Finały Mistrzostw Polski
Występ ZTL „Promyki” z Wieliszewa
Dekoracja finalistów MP i pokazy mistrzów

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.

Od organizatorów:

Mistrzostwa Polski po raz 21

Przed nami jedno z największych wydarzeń kulturalnych w powiecie legionowskim, które w randze Mistrzostw Polski gościmy w Wieliszewie po raz czternasty! 25 czerwca na parkiecie hali sportowej przy SP nr 2 im. Jana Pawła II w Wieliszewie zaprezentują się najlepsze pary z niemal wszystkich ośrodków tanecznych w kraju – najlepsi z najlepszych. Tradycyjnie już zmagania będą mogli Państwo śledzić również nie wychodząc z domu – oglądając transmisję na żywo w serwisie youtube.com na kanale OK Wieliszew. Mazura tradycyjnie wspierają przyjaciele polskiego folkloru – instytucje państwowe, samorządowe oraz przedsiębiorstwa prywatne i państwowe, którym w sposób szczególny zależy na promowaniu polskiego dziedzictwa narodowego. Tegoroczną edycję dofinansowano ze środków Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Jana Paderewskiego w ramach Funduszu Patriotycznego – edycja Niepodległość po polsku. Od lat sponsorem generalnym Mistrzostw jest w firma HERON Property Polska Sp. z o.o. Po raz drugi sponsorem głównym Mistrzostw są TZF – Tarchomińskie Zakłady Farmaceutyczne „Polfa” S.A. Głównymi organizatorami współfinansującymi wydarzenie są samorządy Gminy Wieliszew, Województwa Mazowieckiego i Powiatu Legionowskiego oraz Stowarzyszenie Polska Sekcja CIOFF®. Partnerują im Polska Organizacja Turystyczna i Lokalna Organizacja Turystyczna „Przystań w sercu Mazowsza”. Partnerem Mazura 2022 jest od lat legenda wśród polskich zespołów folklorystycznych – Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny, tradycyjnie fundując nagrody specjalne w postaci warsztatów w swojej siedzibie w Koszęcinie. Po raz szósty puchary dla najlepszej pary w kat. V ufundowała Małżonka Prezydenta RP Pani Agata Kornhauser-Duda. Patronat medialny nad Mazurem objęło Polskie Radio RDC – Radio Dla Ciebie oraz lokalne tytułu prasowe i serwisy informacyjne. Wsparcia medialnego udzielił tradycyjnie portal Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca – taniecPOLSKA.pl.

Mistrzostwa Polski obejmą rywalizację w siedmiu kategoriach wiekowych. Dodatkowo najmłodsi tancerze (7-9 lat) rywalizować będą w ramach Ogólnopolskiego Konkursu. Zmagania tancerzy oceniać będzie 19 sędziów tańców polskich.

Organizatorzy, partnerzy, sponsorzy i patroni

Wieliszewski „Mazur” to ogólnopolskie wydarzenie kulturalno-sportowe relacjonowane przez lokalne i krajowe media. Wieliszew – jeden z najmniejszych, ale i najprężniejszych ośrodków tańca polskiego w kraju, jednocześnie siedziba regionu centralnego Komisji ds. Tańców Polskich PS CIOFF® – gościł już 20. edycji konkursu, w tym trzynastokrotnie taneczne Mistrzostwa Polski. Celem wydarzenia jest ochrona dziedzictwa narodowego, propagowanie polskich tańców narodowych wśród społeczeństwa, szczególnie wśród dzieci i młodzieży. Podzielone na 8. kategorii wiekowych pary rywalizują na parkiecie w krakowiaku, polce, mazurze, kujawiaku i oberku. Rokrocznie w konkursach tańców polskich organizowanych w Wieliszewie bierze udział około pół tysiąca uczestników wraz z instruktorami i osobami towarzyszącymi z całej Polski, w tym silna reprezentacja gospodarzy – Zespołu Tańca Ludowego „Promyki”.

Oficjalna strona wydarzenia: www.mazur.wieliszew.pl

Transmisja na żywo – kanał OK Wieliszew w serwisie www.youtube.com

Organizatorzy Mistrzostw: Gmina Wieliszew: Ośrodek Kultury w Wieliszewie, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II w Wieliszewie, Samorząd Województwa Mazowieckiego, Powiat Legionowski, Stowarzyszenie Polska Sekcja CIOFF®

Partnerzy Mistrzostw: Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny, Polska Organizacja Turystyczna, Lokalna Organizacja Turystyczna „Przystań w sercu Mazowsza”

Sponsor generalny Mistrzostw: HERON Property Polska Sp z o.o.

Sponsor główny Mistrzostw: TZF – Tarchomińskie Zakłady Farmaceutyczne „Polfa” S.A.

Sponsorzy Mistrzostw: AleFolk.pl, Ars Garden – Centrum Dekoracji Ogrodów i Wnętrz w Wieliszewie, Fundacja Jagody i Mariusza Borzewskich / ProKoncept. Mariusz Borzewski, Delikatesy IKA w Michałowie-Reginowie, Towarzystwo Budownictwa Społecznego WIELISZEW Sp. z o.o.

Sponsorzy poszczególnych kategorii:

kat. I: Stowarzyszenie PS CIOFF®
kat. II: Market CHEMKO. Dom, ogród, mieszkanie
kat. III: PSB Mini Mrówka Wieliszew
kat. IV: INVESTIM SA – Producent Architektury Miejskiej
kat. V: Biuro Rachunkowe Wioletta Rydelek
kat. VI: AG Complex Sp. z o.o.
kat. VII: Przewozy Romatowski
kat. VIII: Zbroch. Beton i wyroby betonowe 

Patronat medialny:

Polskie Radio RDC – Radio Dla Ciebie 25 lat
Gazeta Powiatowa
Mazowieckie To i Owo
Miejscowa na Weekend
LEGIO24.PL
Radio Wieliszew. Przerwij ciszę!
Gazeta Wieliszewska
Kurier Powiatu Legionowskiego

Wsparcie medialne: taniecPOLSKA.pl

Dofinansowano ze środków Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Jana Paderewskiego w ramach Funduszu Patriotycznego – edycja Niepodległość po polsku.

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

inne wydarzenia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close