Wójtowice, Góry Bystrzyckie/Akcja Ciało: „Sny i pamięć zapisane w ciele” – wideo-performance i wideo-taniec – warsztat dla kobiet

Zdjęcie: Wójtowice, Góry Bystrzyckie/Akcja Ciało: „Sny i pamięć zapisane w ciele” – wideo-performance i wideo-taniec – warsztat dla kobiet

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Joanna Ogrodnik i Natalia Pakuła zapraszają na warsztaty dla kobiet z wideo-performance i wideo-tańca, które odbęda się w dniach 22 – 24 sierpnia 2014 roku w Górach Bystrzyckich. Uczestniczki zapoznają się z podstawowymi metodami pracy z ciałem, z improwizacją w ruchu, w tym kontakt improwizacją, z przykładami sztuki video-performance i tańca rejestrowanego jako filmu oraz z zasadami kompozycji kadru, budowaniem narracji filmowej, podstawami montażu. Zajęciom praktycznym towarzyszyć będą dwa wykłady poświęcone tańcowi i performance oraz wideo. Czas trwania: 22-24.08.2014 (3 dni), przyjazd w piątek około 12.00, zakończenie w niedzielę o 18.00, istnieje możliwość odbioru ze stacji Bystrzyca Kłodzka. Miejsce: Dom Gościnny WATASZKA, Wójtowice, Góry Bystrzyckie. Liczba uczestników: max. 10 osób. Koszt: 500 zł (płatność do 05.08.2014), 550 zł (płatność po 05.08.2014), cena obejmuje trzy noclegi i pełne wyżywienie. Informacje i zapisy: womenray@gmail.com, Joanna Ogrodnik: 791 010 749, Natalia Pakuła: 600 07 88 44.

Prowadzące: „Uczestniczki warsztatów poznają różne techniki relaksacyjne i ruchowe. Poprzez połączenie w tańcu ciała, intuicji i świadomości stworzymy możliwość dotarcia do snów i wspomnień. Wspólnie będziemy poszukiwać ciekawych wątków, tropów, intrygujących historii, które kryją się w naszych ciałach i naszej pamięci. W dalszym etapie poszukamy sposobu ich wyrażenia. Na koniec warsztatów uczestniczki indywidualnie lub w grupach stworzą krótkie formy wideo-performance lub wideo-tańca oparte o ich fizyczne interpretacje snów i wspomnień. Celem warsztatów jest wzbudzenie większej świadomości ruchowej, nauczenie się odczytywania sygnałów i informacji jakie nam przekazuje ciało, uzyskanie dostępu do sfery snów, wspomnień, przeżyć zakodowanych na jego poziomie, i dlatego tak trudnych do odkrycia. Paradoksalnie, w kulturze gdzie kobieca fizyczność jest szeroko eksploatowane i wszechobecne, wiemy o naszych ciałach coraz mniej traktując je jako narzędzia. Chcemy dać uczetniczkom okazję i pretekst do ponownego odkrycia ciała, a poprzez proces od-pominania własnych snów i wspomnień, poprzez dotykanie istotnych dla nich przeżyć, chcemy oswoić je z ciałem i pokazać że stanowi ono ich najwierniejszego partnera. Finalne projekty taneczne lub performance, zarejesterowane na wideo stanowić będą wizualne odbicie naszej wyobraźni zapisanej w ciele.”.

Rezerwacje: potwierdzeniem rezerwacji jest wpłata zaliczki w wysokości 200 zł

Numer konta: 24 1050 1575 1000 0091 4881 1848, Joanna Ogrodnik Cyklotwory, ul. Pałucka 15c/11, 54-153 Wrocław

Joanna Ogrodnik (ur.1980) zajmuje się body performance, fotografią, video-artem, improwizacją w ruchu. Ukończyła fotografię na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Brała udział w międzynarodowych festiwalach sztuki performance w Izraelu, na Ukrainie i Białorusi. Tańca współczesnego uczyła się w szkole Muelle 3 w Bilbao. W Madrycie tańczyła w grupie teatru tańca aboccavolta (spektakl Cuando nada duele). Uczyła się tańca butoh, poznawała różne techniki taneczne (m.in. Moving Enviroment D. Lepkoff; Cadavre exquis A. Juren). Wzbogacała wiedzę podczas intensywnych warsztatów dotyczących motoryki i symboliki ciała, kompozycji, choreografii czy kontakt improwizacji. Praktykuje od wielu lat jogę oraz uczy się tańca flamenco.  Organizowała i prowadziła w Poznaniu warsztaty improwizacji w ruchu pod nazwą AKCJA CIAŁO!

http://www.luciadelaserpiente.blogspot.com

https://vimeo.com/joannaogrodnik

Natalia Pakuła (ur. 1982) – absolwentka intermediów na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu i filozofii na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza. W swojej pracy artystycznej posługuje się fotografią, wideo, tworzy także obiekty i małe formy rzeźbiarskie. Brała udział w kilku wystawach, m.in.: Mum, I just really need to focus on my art right now  (Galeria Miejska Arsenał, Poznań, 2013), Hotel Insomnia (Gallery Weekend, Poznań, 2013), North-East-South-West, Intermedialny Festiwal Sztuk, (Galeria Postoffice, Poznań 2012). Autorka projektu scenografii i kostiumów do spektaklu Utøpia, Teatr Polski w Poznaniu (styczeń 2013) oraz Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie (październik 2013). Zajmuje się również projektowaniem graficznym.

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 12:00

Wójtowice, Góry Bystrzyckie: Dom Gościnny Wataszka, ul. Górna 20

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close