Wójtowice: „Wyobraźnia ciała. Nietechniczne podejście do techniki CI” – warsztaty improwizacji kontaktowej. Prowadzenie: Yaniv Mintzer

Zdjęcie: Wójtowice: „Wyobraźnia ciała. Nietechniczne podejście do techniki CI” – warsztaty improwizacji kontaktowej.  Prowadzenie: Yaniv Mintzer

Fot. materiały organizatorów.

Wersja do druku

Udostępnij

Organizatorki Wrocławskiego Festiwalu Ruchu CYRKULACJI zapraszają na wyajzdowe warsztaty improwizacji kontaktowej. W trakcie warsztatów Yaniv Mintzer proponuje proces odkrywania nowych sposobów poruszania się w CI – nieznanych i ekscytujących. Prowadzący szuka sposobów, jak zaoferować „technikę”, unikając technicznego myślenia. Korzysta przy tym z, jak to sam nazywa, wyobraźni ciała. Jest to złożony zakres narzędzi,  z których wszyscy czerpiemy codziennie, by dostrzec nowe rzeczy lub rzeczy, które wykraczają poza to, co znane.


Czuję jak nasze ciało (a w rzeczywistości każda komórka) ma zdolność do bardzo szybkiego uczenia się nowych rzeczy. tego rodzaju nauka omija umysł i w mgnieniu oka pojawiają się nowe możliwości ruchu i percepcji. Uczymy się poruszać zgodnie z naszymi zmysłami, a nie z naszym umysłem.
Na warsztatach będziemy:


– Poruszać się solo z obrazami i wyobraźnią dla odświeżenia naszej percepcji , dzięki czemu będziemy w zgodzie z nieznanymi możliwościami.
– Doświadczać dawania i otrzymywania dotyku i ruchu z partnerem, w celu zbadania subtelnych i głębokich sposobów komunikacji przez dotyk
-Tańczyć w kontakcie i znajdować nowe rozwiązania dla starych przyzwyczajeń – w przyjmowaniu ciężaru, poruszaniu się w górę i w dół, w spiralach, w odczytywaniu naszego partnera, w upadaniu, locie, w relaksie…


Warsztat będzie bardzo fizyczny,  ale jednocześnie angażujący wszystkie poziomy praktyki, wymagający odpowiedzialności za siebie i dobrego poczucia humoru.

Yaniv Mintzer (Izrael)
– muzyk, tancerz, terapeuta, nauczyciel. Praktykuje i uczy improwizacji kontaktowej od 2004 roku. Uczył się od wielu wspaniałych nauczycieli jak: Andrew Harwood, Nancy Starks Smith, Peter Bingham and Martin Keough. W ciągu ostatnich 3 lat komponował i tworzył improwizowaną muzykę do teatru, tańca i improwizowanych performansów w Izraelu, Rosji, Japonii i Europie Wschodniej. Uczy kontakt improwizacji i improwizacji w Yafo Group School w Tel Awivwe, na Uniwersytecie w Hajfie, a także za granicą. Prezentował swoje performance w Japonii, Izraelu, Polsce i na Słowacji, podczas międzynarodowych festiwali sztuki i tańca. Pracuje jako terapeuta metody Ilan Lev z niezależnymi tancerzami, a także grupami (Bat Sheva, Vertigo).

Gdzie: Dom Gościnny „Wataszka”
ul. Górna 20
57-500 Wójtowice

http://www.wataszka.com/

Miejsce położone w górnej części wsi Wójtowice w Górach Bystrzyckich, wśród lasów i łąk z panoramicznym widokiem na całą Kotlinę Kłodzką, Masyw Śnieżnika, Góry Sowie, Góry Stołowe a także na czeską stronę Sudetów.
Do  dyspozycji uczestników piękna sala studyjna, wygodne stylowe pokoje z łazienkami.

Cena:
1000 PLN obejmuje: warsztat, noclegi, pełne wyżywienie (pyszne domowe jedzenie)

Potwierdzeniem rezerwacji miejsca jest wpłata zaliczki do 30 maja w wysokości 300 PLN

Wpłaty:
Agnieszka Rybak ul. Małachowskiego 4/2, 50-084 Wrocław
nr konta 91 1940 1076 5205 2006 0000 0000 z dopiskiem „wataszka”

Zgłoszenia i informacje:
Dorota Kamecka : doro.kamecka@gmail.com tel. 726 515 498
Aga Rybak: agarybak40@gmail.com tel. 530 716 044

Aga Rybak

ARCHIWUM PREZENTACJI

Wójtowice: Dom Gościnny „Wataszka”, ul. Górna 20.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close