Wprowadzenie do Ruchu Autentycznego -warsztat weekendowy

Zdjęcie: Wprowadzenie do Ruchu Autentycznego -warsztat weekendowy

Wersja do druku

Udostępnij

Metoda Ruchu Autentycznego została zapoczątkowana przez Mary Whitehouse, tancerkę, znawczynię Junga, pionierkę Terapii Tańcem i Ruchem (DMT), a następnie rozwinięta przez Janet Adler i Joan Chodorow.

Ruch Autentyczny bada relację pomiędzy poruszającym się a świadkiem, pomiędzy patrzeniem a byciem widzianym. Mając zamknięte oczy, jedna z osób wsłuchuje się w siebie i znajduje ruch wynikający z wewnętrznego impulsu. Ruch może rozpocząć się od impulsu, odczucia, gestu, obrazu czy wspomnienia i rozwija się w wyniku podążania za wrodzoną inteligencją ciała. Z początku ruch ten może być niewielki, ale stopniowo staje się widoczny, a bezpośrednie doświadczenie przybiera jasną, fizyczną postać. Spotkanie osoby w ruchu ze świadkiem w atmosferze wzajemnej akceptacji i szacunku stwarza okazję do dotarcia do swego prawdziwego Ja. Ruch Autentyczny jest praktykowany na świecie jako forma medytacji, praktyki duchowej czy terapii, w celu zwiększenia świadomości lub po to, by otworzyć się na swoją kreatywność i procesy twórcze.

Uczestnictwo w kursie daje możliwość wzięcia udziału w rocznym kursie Ruchu Autentycznego zakończonym certyfikatem wydawanym przez brytyjski Institute for Integrative Bodywork and Movement Therapy. Styczniowe wprowadzenie poprowadzi Zuzanna Pedzich.

Koszt styczniowego warsztatu: 350zł. Ilość miejsc ograniczona.

Informacje i zapisy na weekend wprowadzajacy: www.choreoterapia.com.pl, zpedzich@instytutdmt.pl

Zuzanna Pędzich, certyfikowana psychoterapeutka i superwizor DMT – psychoterapii tańcem i ruchem (studia magisterskie na wydziale DMT Uniwersytetu Roehampton w Londynie), współzałożyciel i wykładowca Instytutu DMT, sekretarz Europejskiego Stowarzyszenia Terapii Tańcem i Ruchem.

ARCHIWUM PREZENTACJI

Warszawa

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close