Wrocław / 18. Mandala Performance Festival: wernisaże Marii Kociumbas „Odsłony Ruchu Butoh” i Grzegorza Stadnika „Impresje z Mandali”

Zdjęcie: Wrocław / 18. Mandala Performance Festival: wernisaże Marii Kociumbas „Odsłony Ruchu Butoh” i Grzegorza Stadnika „Impresje z Mandali”

18. Mandala Performance Festival 2024. Plakat: materiały własne organizatora

18. edycja festiwalu Mandala odbędzie się w dniach od 23 do 26 maja. Tegoroczny festiwal poprzez program i koncepcję rozciąga się na doświadczenie życia, w którym pojawia się mnóstwo choreograficznych mikro i makro wydarzeń, cielesnych przeżyć i relacji. Artystyczne propozycje wydarzenia mają za zadanie kształtować naszą wrażliwość, dzięki której patrzymy na to, co się wokół nas dzieje, precyzyjniej, z większą otwartością na zmianę, humor i kreatywność. Ulotność, unikalność tańca sprzyja zacieraniu się granic między artystami, a widzem.

Wersja do druku

Udostępnij

Odsłony Ruchu Butoh – wystawa malarstwa Marii Kociumbas (wernisaż)

Maria Kociumbas pochodzi z ziemi kłodzkiej. Jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Ukończyła Wydział Sztuki i Ceramiki. Uczestniczyła w licznych wystawach zbiorowych i plenerach w Polsce i za granicą. Ma w dorobku wystawy indywidualne, w których realizuje swoje życiowe pasje: malarstwo, fotografię, rzeźbę, muzykę i taniec. Malarstwo zostaje istotną formą wypowiedzi artystycznej obok performansu i happeningu. W okresie 2018/19 wzięła udział w projekcie literacko – plastycznym Staropolska scheda w Klubie pod Kolumnami.

Impresje z Mandali – esej, wystawa fotografii Grzegorza Stadnika (wernisaż)

Grzegorz Stadnik od ponad dekady zajmuje się fotografią artystyczną. Współpracuje z artystami, a jego zdjęcia pojawiają się w katalogach wystaw, w prasie branżowej i na plakatach. Z jego usług korzystają pracownicy i studenci wrocławskich uczelni artystycznych. Organizuje i przeprowadza sesje na potrzeby komercyjne. W jego zdjęciach widać szacunek i otwarte podejście do fotografowanych ludzi i przedmiotów.

Wstęp wolny na wszystkie wydarzenia, obowiązują zapisy pod mailem: atutysztuki@gmail.com

Festiwal dofinansowany ze środków Miasta Wrocław, ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego w ramach programu „Taniec”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

Mandala Festival. "Esej" - wystawa fotografii Grzegorza Stadnika

Mandala Festival: "Odsłony Ruchu Butoh" - wystawa malarstwa Marii Kociumbas

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:00

Wrocław: Centrum na Przedmieściu, ul. Prądzyńskiego 39 A

inne wydarzenia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close