Wrocław/Akademia Filmu Dokumentalnego „Dok.Art”

Zdjęcie: Wrocław/Akademia Filmu Dokumentalnego „Dok.Art”

Projekt: Grzegorz Laszuk.

Wersja do druku

Udostępnij

Celem projektu jest wdrożenie idei komentarza do pokazów filmowych nie tylko w formie dyskusji i prelekcji, ale także pod postacią działań performerów, występów tanecznych na żywo, za pomocą fotografii, a także wejścia artystów do tradycyjnej przestrzeni kina. Jednym z punktów programu jest wystawa zdjęć związanej z Instytutem Muzyki i Tańca Marty Ankiersztejn.


Kino już od samych początków swojego istnienia bez skrępowania czerpało tematykę i inspiracje z obszarów innych sztuk wizualnych oraz performatywnych. Dzisiaj, chociażby ze względu na unikalną możliwość zarejestrowania całego procesu twórczego, ogrom gotowych do ponownego wykorzystania materiałów archiwalnych, czy szansę niezwykle intymnej i nieinwazyjnej relacji kamery, to właśnie filmy dokumentalne stanowić mogą najciekawsze i najobszerniejsze źródło wiedzy o danym artyście lub zjawisku sztuki współczesnej. Kino dokumentalne równie często wymaga dopowiedzenia i komentarza, ponieważ nie rzadko robione jest w celu wywołania dyskusji, prowokacji, czy też apel w ważnej sprawie. Właśnie dlatego Akademia Filmu Dokumentalnego 'Dok.Art’ to trzydniowy przegląd filmów dokumentalnych o sztuce współczesnej, połączony z dodatkowymi wydarzeniami artystycznymi.


KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:20

Dolnośląskie Centrum Filmowe, ul. Piłsudskiego 64a, 50-020 Wrocław

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close