Wrocław/Akademia Filmu Dokumentalnego „MovieWro”: pokaz filmu Any Brzezińskiej „I want (no) reality”

Zdjęcie: Wrocław/Akademia Filmu Dokumentalnego „MovieWro”: pokaz filmu Any Brzezińskiej „I want (no) reality”

Projekt: Maciej Salamon.

Wersja do druku

Udostępnij

W czwartek, 11 października, rozpoczyna się nowy sezon Akademii Filmu Dokumentalnego Moviewro.Premierą tygodniabędzie w Strefie Kinainaugurujący sezon dokument Any Brzezińskiej„I Want (No) Reality”, próba opisania fenomenu grupy teatralnejNeedcompany, dowodzonej przezJana Lauwersa.


To osobista i zmysłowa opowieść o potrzebie tworzenia, o tym dlaczego warto zajmować się sztuką i ile trzeba zapłacić za to, żeby mieć dobre życie.Film jest żywiołowym zapisem trwającego pięć lat spotkania reżysera z artystami, którzy postawili w życiu na bezkompromisową postawę twórczą. Bohaterem debiutu filmowego Any Brzezińskiej jest międzynarodowa grupa teatralna Needcompany – jeden z najpopularniejszych zespołów awangardowych, który zmienia oblicze europejskiego teatru i tańca.


O filmie


KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 20:00

Dolnośląskie Centrum Filmowe, ul. Piłsudskiego 64a, 50-020 Wrocław

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close