Wrocław/ Akcja „Bilet do teatru za 500 groszy”: Wrocławski Teatr Pantomimy „Mikrokosmos”

Zdjęcie: Wrocław/ Akcja „Bilet do teatru za 500 groszy”: Wrocławski Teatr Pantomimy „Mikrokosmos”

Scena zbiorowa. Fot. Bartłomiej Sowa.

Wersja do druku

Udostępnij

Wrocławski Teatr Pantomimy kolejny raz bierze udział w ogólnopolskiej akcji „Bilet do teatru za 500 groszy”, która organizowana jest z okazji Dnia Teatru Publicznego. Tym razem widzowie zobaczą Mikrokosmos.

W tym roku Dzień Teatru Publicznego obchodzony będzie już po raz trzeci. Pomysł tego święta zrodził się w 2015 roku, kiedy teatr publiczny w Polsce obchodził 250-lecie swojego istnienia. Majowa akcja biletu za grosze, w którą zaangażowało się 100 teatrów publicznych w całej Polski była jednym z najważniejszych wydarzeń obchodów i cieszyła się wielkim powodzeniem. Na widowniach zasiadło blisko 50 tysięcy widzów – także tych, którzy do teatru zaglądają rzadko lub wcale.

W akcji „Bilet do teatru za 500 groszy” z okazji Dnia Teatru Publicznego weźmie udział 97 teatrów z 38 polskich miast, w tym Wrocławski Teatr Pantomimy z przedstawieniem „Mikrokosmos” w reżyserii Konrada Dworakowskiego. Bajka o odważnej i walecznej Calineczce to jedna z najważniejszych realizacji teatralnych ostatnich lat we wrocławskiej Pantomimie i w wśród spektakli dla młodych widzów w Polsce.

Sprzedaż biletów na Mikrokosmos za 500 groszy (5 zł), prowadzona będzie wyłącznie 13 maja, w kasach Teatru Polskiego we Wrocławiu. Przedstawienie pokazane będzie 18 maja o godz. 17.00 na Scenie Kameralnej (ul. Świdnicka 28). W ramach akcji jedna osoba może kupić maksymalnie 5 biletów za 500 groszy. W ramach akcji teatry nie prowadzą rezerwacji na przedstawienia.

Spektakl grany w ramach Dnia Teatru Publicznego oraz towarzyszącej mu akcji „Bilet do teatru za 500 groszy”, która finansowana jest z środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a koordynowana przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

O spektaklu:

Hans Christian Andersen napisał Calineczkę poszukując w dziecku, którego metaforą jest dwuipółcentymetrowa dziewczynka, dowodu bezbronności, posłuszeństwa, niewinności; wskazując jednocześnie ogromny wpływ świata zewnętrznego na to, co dzieje się z bohaterem. Mikrokosmos jest swobodną interpretacją tej popularnej baśni. Calineczka jest jedynie pretekstem do zderzenia się z podobnymi wątkami, ale na zasadach, które dyktuje w opowieści bohater ciekawy świata, silny i zdecydowany, dążący do tego, by być sobą i czuć się wolnym. Powodem tej swobodnej interpretacji jest chęć podjęcia dialogu ze stereotypem bohatera dziecięcego, sprowadzonego do postawy bezwolnej, pozbawionej charakteru i wpływu na własny los.

Przedstawienie dla widzów od szóstego roku życia.

Reżyseria: Konrad Dworakowski
Scenografia: Maria Balcerek
Muzyka: Piotr Klimek
Reżyseria świateł: Barry
Wizualizacja: Michał Zielony

Obsada:

Monika Rostecka, Artur Borkowski, Agnieszka Charkot, Izabela Cześniewicz, Agnieszka Dziewa, Anatoliy Ivanov, Paulina Jóźwin,  Mateusz Kowalski , Agnieszka Kulińska, Piotr Sabat, Sandra Kromer-Gorzelewska, Mariusz Sikorski, Krzysztof Szczepańczyk

Obsługa techniczna sceny w trakcie przedstawienia:
Montażysta, kierownik techniczny: Krzysztof Kowalski
Garderobiany: Włodzimierz Karabanowicz, Adam Mickiewicz
Realizacja światła: Bartłomiej Jan Sowa, Jakub Frączek
Realizacja dźwięku: Szymon Tomczyk

Zdjęcia w galerii: Bartłomiej Jan Sowa


KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 17:00

Wrocław: Teatr Polski, Scena Kameralna ul. Świdnicka 28

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close