Wrocław: Anita Szurek, Tomek Pomersbach „Kamuflaż”

Zdjęcie: Wrocław: Anita Szurek, Tomek Pomersbach „Kamuflaż”

Fot. Yung Cheng Lin

Wersja do druku

Udostępnij

Punktem wyjścia Kamuflażu autorstwa Anity Szurek i Tomka Pomersbacha jest postać Marylin Monroe, którą twórcy spektaklu ukazują przez pryzmat ciała aktorki; ciała estradowego, filmowego, oraz niezwykle fotogenicznego, które zawsze musiało być „w formie”, emanować atrakcyjnością oraz pewnością siebie. Było ono nieustająco poddawane swoistej tresurze, która ostatecznie zapewniła mu miano boskiego i uczyniła zeń relikwię dla fanów, ale również sprawiła, że zostało sprowadzone przez przemysł filmowy do roli rekwizytu.

Spektakl z jednej strony podąża tropem atrakcyjności ciała Marilyn Monroe, pokazując, jak potrafi ono zachwycić perfekcyjnie wykonaną musicalową choreografią, uwodzić seksownymi pozami, czy urzekać niepowtarzalnym całusem posyłanym wielbicielom. Z drugiej zaś, przedstawia ciało nieperfekcyjne, takie, które jest zmęczone i obolałe, ospałe oraz zalęknione, które traci równowagę lub ciężko oddycha przez sen, dusząc w sobie traumy z dzieciństwa.

 

Kamuflaż opowiada ciałem tancerza, aktora i mężczyzny, Tomka Pomersbacha, o niezwykłym ciele aktorki, modelki oraz kobiety – Marylin Monroe.

O TWÓRCACH:

Anita Szurek – krytyczka teatralna. Publikuje teksty, wywiady oraz recenzje w „Notatniku Teatralnym” oraz czasopiśmie „Teatr”. Od trzech lat współpracuje jako reżyser i dramaturg z tancerzem Tomkiem Pomersbachem. Ich pierwszy spektakl, Quaerere, miał swoją premierę w ramach wrocławskiego Mandala Performance Festival w maju 2014.

 

Tomek Pomersbach – tancerz, choreograf, nauczyciel tańca współczesnego. W latach 2010-2013 był tancerzem Polskiego Teatru Tańca w Poznaniu/ Pracując w teatrze, współrealizował dwa spektakle w ramach Atelier PTT dla młodych choreografów: Arytmię oraz Ukradkiem. Od 2014 roku pracuje jako tancerz i choreograf niezależny. Na stałe współpracuje z teatrem Pink Mama Theatre z siedzibą w szwajcarskim Bernie – zespołem prowadzonym przez Sławka Bendrata i Dominika Krawieckiego

kostium: Monika Wodarz

opracowanie dźwięku: Jakub Korczyński

światło: Adrian Jackowski

autorka grafik promocyjnych spektaklu: Justyna Miśkowiec

Bilety w cenie 15 zł do nabycia od 26 stycznia w Klubie Proza – Wrocławskim Domu Literatury, Przejście Garncarskie 2, Wrocław.

ARCHIWUM PREZENTACJI

premiera •

godz. 20:00

Wrocław: Klub PROZA, Przejście Garncarskie 2.

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close