Wrocław: Anthony Nikolchev „The Echoes off the Walls Underground Are Louder Than Your Footsteps Above Me”

Zdjęcie: Wrocław: Anthony Nikolchev „The Echoes off the Walls Underground Are Louder Than Your Footsteps Above Me”

Na zdjęciu: Do Witolda. Fot. Anna Ciupryk

Wersja do druku

Udostępnij

Tej jesieni aktorzy Studia Matejka opuszczają mury Instytutu Grotowskiego, by zaprezentować spektakle w nowych przestrzeniach Wrocławia. Wśród nich zobaczyć będzie można nsolowe przedstawienie Anthony’ego Nikolcheva The Echoes off the Walls Underground Are Louder Than Your Footsteps Above Me, które zostało nagrodzone w Nowym Jorku.

Anthony Nikolchev to Amerykanin od 3 lat zaangażowany w pracę laboratoryjną przy Instytucie Grotowskiego. Urodził się w Kalifornii, a aktorstwa uczył się na Uniwersytecie Wesleyan u Yurija Kordonskiego, ucznia Lwa Dodina. Jest laureatem licznych wyróżnień, w tym dwukrotnie nagrody w kategorii najlepszy aktor na Festiwalu Teatralnym „United Solo” w Nowym Jorku oraz Grand Prix dla najlepszego aktora na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Niezależnych w Los Angeles. Od 2009 roku pracuje w Stanach Zjednoczonych i we Wrocławiu, gdzie obecnie jest członkiem Studia Matejka.

Spektakl  The Echoes off the Walls Underground Are Louder Than Your Footsteps Above Me inspirowany jest twórczością Charlesa Bukowskiego, Fiodora Dostojewskiego oraz Witkacego. To tragiczna historia bezimiennego sprzedawcy oferującego ludziom niepotrzebny produkt w czasach kryzysu. To także opowieść o samotności człowieka, który nie sprostał własnym wyobrażeniom o idealnym życiu. Gdy to sobie uświadamia, w jego umyśle rodzi się świadomość klęski, która rośnie jak nowotwór. Sprzedawca miota się, wykonując trywialną pracę, która jest dla niego jedynym źródłem poczucia własnej wartości. Zmagając się z samotnością, ukrywa się za fasadą automatycznie odgrywanej roli sprzedawcy. Spektakl ukazuje próby nadania sensu swojemu istnieniu i pogoni za sukcesem.

– Tragizm bezimiennego bohatera The Echoes… polega na tym, że odkrywa on bezsens swojego życia zanim jeszcze dostanie szansę stania się kimś. To szokująco aktualny temat – napisał o spektaklu Martin Denton, nowojorski krytyk teatralny. Nic dziwnego, że Nikolchev za swą rolę w monodramie został wyróżniony nagrodą w kategorii najlepszy aktor na festiwalu „United Solo” w Nowym Jorku w 2012 roku.

Premiera monodramu odbyła się w listopadzie 2012 roku w Teatrze ROW w Nowym Jorku. Wrześniowe prezentacje będą jedynymi pokazami we Wrocławiu, dlatego warto akurat wtedy wybrać się do Mleczarni. Bilety w cenie 10 złotych do nabycia za barem na godzinę przed spektaklem.

Więcej informacji na:  www.studiomatejka.com

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 17:00

Wrocław: Klub Mleczarnia, ul. Pawła Włodkowica 5

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close