Wrocław/Atuty sztuki 2017: Spotkanie z Alicją Müller wokół książki „Sobątańczenie. Między choreografią a narracją”

Zdjęcie: Wrocław/Atuty sztuki 2017: Spotkanie z Alicją Müller wokół książki „Sobątańczenie. Między choreografią a narracją”

Fot. Andrzej Stawiński.

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach projektu Atuty sztuki 2017 kurator Adam Kamiński zaprasza na spotkanie z Alicją Müller, autorką książki Sobątańczenie. Między choreografią a narracją (Wydawnictwa Uniwersytetu Jagiellońskiego w serii Teatr/Konstelacje, 2017). Spotkanie poprowadzi Karolina Wycisk.

Sobątańczenie to książka krytyczna z mocnym fundamentem teoretycznym – i zapewne udane połączenie tych dwóch żywiołów ujmuje szczególnie. Najbardziej lubię, kiedy tak właśnie używa się teorii teatru: pomysłowo, sprawnie i dyskretnie. Alicja Müller dysponuje bogatym instrumentarium, ale nie obnosi się z nim. Sięga po narzędzia, których w danej chwili potrzebuje, i trafnie przykłada je do konkretnej rzeczywistości artystycznej w całym jej bogactwie, które dzięki nim można lepiej poznać i zrozumieć. Lektura tej publikacji wzmacnia wiarę w wartość teorii”.

Z recenzji dr. hab. Tomasza Kubikowskiego

Więcej o książce

Alicja Müller – doktorantka w Katedrze Antropologii Literatury i Badań Kulturowych na Uniwersytecie Jagiellońskim, krytyczka tańca i recenzentka teatralna. Jest redaktorką naczelną Internetowego Magazynu „Teatralia”; jej teksty można znaleźć także w Miesięczniku „Teatr” oraz na portalu taniecPOLSKA.pl. W 2014 roku została laureatką I edycji Ogólnopolskiego Konkursu im. Andrzeja Żurowskiego na Recenzje Teatralne dla Młodego Krytyka. Stale współpracuje z Fundacją Performat oraz z Fundacją Off Camera.

Karolina Wycisk – krytyczka teatralna, edukatorka i kuratorka. Realizuje projekty artystyczno-naukowe w obszarze teatru, tańca współczesnego i performansu. Autorka projektu badawczego Po co słowa w tańcu? Dramaturgia performansów tanecznych (w ramach konkursu dla młodych doktorantów na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, 2014/2015). Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w zakresie sztuk wizualnych (projekt Kapsuła teraźniejszości łączący sztuki wizualne i performans, 2015). Prowadzi Fundację Performat zajmującą się edukacją i popularyzacją działań performatywnych w zakresie teatru i tańca współczesnego: www.fundacjaperfomat.com. Pracę doktorską Dramaturgia słowa we współczesnym teatrze tańca pisze pod kierunkiem dr hab. Katarzyny Fazan. Publikuje w „Didaskaliach”, „Ricie Baum”, na portalu taniecPOLSKA.pl.

Projekt realizowany w ramach Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

MKiDN Stypendium (miniaturka)

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 12:00

Wrocław: Zespół Szkół Animatorów Kultury, Sala 12, I piętro, ul. Niemcewicza 2.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close