Wrocław/Atuty sztuki: Zuna Kozánková „Dla Ziemi” (Per Gaiu)

Zdjęcie: Wrocław/Atuty sztuki: Zuna Kozánková „Dla Ziemi” (Per Gaiu)

Fot. materiały organizatorów.

Wersja do druku

Udostępnij

Centrum Inicjatyw Artystycznych we Wrocławia zaprasza w ramach programu Atuty Sztuki na spektakl gościnny Dla Ziemi (Per Gaiu), który powstał w wyniku spotkania dwóch doświadczonych artystów-improwizatorów: Zuny Kozánkovej, znanej słowackiej tancerki i improwizatorki oraz Maoka, fenomenalnego muzyka i doskonałego improwizatora. We wspólnym przedstawieniu razem oddają hołd naszej planecie i wyrażają  jej wdzięczność. Przedstawienie jest w pełni improwizowane, czerpie z potencjału bieżącej chwili.

Taniec: Zuna Vesan Kozánková

Muzyka: Maok

Oświetlenie: Ján Čief, Piotr Michałowski

Fotografie wykorzystane podczas projekcji: Boris Verseghy, Zuna Vesan Kozánková

Zuna Vesan Kozánková  (1973) – jej środkiem wyrazu jest przede wszystkim taniec, który uważa za jedną z dróg ekspresji swej taoistycznej duszy. Zaczęła tańczyć jako dziecko. Jest absolwentką Wyższej Szkoły Sztuk Scenicznych w Bratysławie. Podczas studiów w Europie i Azji miała okazję eksperymentować z otwartością i wolnością. W ostatnich latach taniec Zuny ściśle wiąże się z nauką tradycyjnej medycyny chińskiej, akupunktury, shiatsu, Chi-Kung i taoizmu, co pozwala jej przenosić ich filozoficzne aspekty do praktyki tanecznej i życia osobistego. Razem ze swoim mężem Milanem w 2000 roku zainicjowali cykl letnich warsztatów tanecznych Dancing Qigong. W 2003 roku oboje zamieszkali w Górach Orlickich w Czechach, gdzie tworzą artystyczne i edukacyjne centrum PANGEA.

www.artyci.com

www.shiatsu-terapie.sk

Martin Maok Tesák – muzyk, multiinstrumentalista, kompozytor muzyki filmowej i teatralnej, urodzony w Bratysławie. Pod pseudonimem Maok od dziesięciu lat tworzy muzykę improwizowaną w oparciu o elementy etniczne i eksperymentalne. Współpracował z artystami rozmaitych dziedzin sztuki. Nagrał 17 albumów i skomponował muzykę do filmów Juraja Jakubisko (Bathory), Tomasa Hulíka i Pavola Barabasa (Premeny Tatry, Tatry zamrznuté v Case, Bhutan, Ticho nad oblakmi). Tworzy muzykę do przedstawień teatralnych i tanecznych prezentowanych na Słowacji, w Czechach, Skandynawii, Niemczech, Polsce i Korei. Prowadzi warsztaty muzyczne, których uczestnicy zachęcani są do odkrywania dróg własnej ekspresji przez muzykę i dźwięki.

www.maok.net

***

Dofinansowano z funduszy publicznych Slovak Arts Council.

Slovak Arts Council (miniaturka)

Kurator programu: Adam Kamiński

Wsparcie w ramach Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

MKiDN Stypendium (miniaturka)

Bilety: 20 zł

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 20:00

Wrocław: Centrum Inicjatyw Artystycznych, ul. Tęczowa 79/81.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close