Wrocław/„BodyConstitution 2015” – „Tożsamość”: Piotr Bursiewicz „Aktywność fizyczna aktorów ruchu z perspektywy rehabilitacji sportowej” – wykład

Zdjęcie: Wrocław/„BodyConstitution 2015” – „Tożsamość”: Piotr Bursiewicz „Aktywność fizyczna aktorów ruchu z perspektywy rehabilitacji sportowej” – wykład

Fot. Natalia Bursiewicz

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach tegorocznej odsłony seminarium praktycznego BodyConstitution Instytut im. Jerzego Grotowskiego zaprasza na wykład Piotra Bursiewicza Aktywność fizyczna aktorów ruchu z perspektywy rehabilitacji sportowej. Zagadnienia poruszane podczas wykładu dotyczyć będą złożoności aktywności fizycznej aktorów, sposobów zmniejszenia przeciążenia wynikającego z intensywnych ćwiczeń oraz form kompensacji po wysiłku. Aktor w ruchu jest nie tylko artystą występującym przed publicznością, lecz także sportowcem. Dlatego powinien być świadomy określonych procesów i metod z zakresu treningu, odnowy biologicznej i kompensacji powysiłkowej. Ich zrozumienie może zminimalizować kontuzje i dolegliwości bólowe, a nawet zapobiec ich powstawaniu.

Wstęp wolny.
Wykład prowadzony będzie w języku polskim z tłumaczeniem na język angielski.

Piotr Bursiewicz jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Posiada ponadtrzydziestoletnie doświadczenie z zakresu masażu sportowego i rehabilitacji sportowej, pracuje z reprezentantami różnych dyscyplin. Opracował nowatorski system pracy z pacjentem opierający się na 3 kluczowych elementach: szczegółowej diagnostyce, indywidualnie dobranych zabiegach terapeutycznych i edukacji w zakresie świadomości ciała i autoterapii. Odbył szkolenia m.in. w RPA, Tajlandii, Niemczech, Czechach, Chinach i Brazylii. Brał czynny udział w 40 operacjach ortopedycznych oraz wydarzeniach sportowych, warsztatach, sympozjach, a także międzynarodowych konferencjach sportowych, rehabilitacyjnych i radiologicznych. Prowadzi szkolenia i obozy o profilu sportowo-leczniczym. Jest członkiem Europejskiego Towarzystwa Radiologicznego, Polskiego Towarzystwa Mięśni, Ścięgien i Więzadełoraz Komisji Medycznej Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Wielokrotny mistrz Polski w pływaniu.
Więcej informacji: www.rehabursiewicz.pl

BodyConstitution to program realizowany przez Instytut Grotowskiego w domenie research in practice; to całoroczna działalność studiów i zespołów artystycznych, których celem jest analiza w praktyce wybranych tradycji ruchowych i przeniesienie ich pryncypiów na potrzeby treningu aktora/performera; to cykl treningów, warsztatów, seminariów praktycznych i akademii; to platforma umożliwiająca świadomą, spójną i odpowiedzialną pracę z ciałem poprzez stworzenie „słownika” analizy i opisu technik i praktyki ruchu; to nowoczesne połączenie działania i refleksji w celu budowania głębokiej kultury ciała.

Seminarium praktyczne jest częścią projektu „BodyConstitution: międzykulturowy dialog o treningu aktora – cykl sesji warsztatowych, akademii i seminariów z udziałem studentów szkół teatralnych z Polski i Norwegii”, realizowanego w ramach programu „Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej w ramach dziedzictwa kulturowego Europy w ramach Mechanizmu Finansowania EOG 2009–2014”.

Projekt finansowany z funduszy EOG, pochodzących z Islandii, Lichtensteinu i Norwegii, oraz środków krajowych.

Więcej: www.bodyconstitution.art.pl/;

www.grotowski-institute.art.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=1830&lang=pl

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmian w programie.

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 17:00

Wrocław: Sala Teatru Laboratorium, Rynek-Ratusz 27

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close