Wrocław/„BodyConstitution 2016”: Ives Lebreton „Ciało-Energia” – warsztaty

Zdjęcie: Wrocław/„BodyConstitution 2016”: Ives Lebreton „Ciało-Energia” – warsztaty

Fot. Silviano Bacciardi

Wersja do druku

Udostępnij

W kwietniu 2016 roku Instytut Grotowskiego zaprasza na kolejne seminarium praktyczne w ramach BodyConstitution. Ives Lebreton poprowadzi warsztaty Ciało-Energia. Warsztat będzie odbywał się w języku angielskim.

Koszt: 250 zł.

Zgłoszenia: kartę zgłoszenia należy przesłać do 20 marca 2016 roku na adres Justyny Rodzińskiej-Nair: justyna@grotowski-institute.art.pl, wpisując w temacie wiadomości „Warsztaty BodyConstitution” z dopiskiem tytułu wybranych warsztatów. Liczba miejsc ograniczona. O udziale decyduje kolejność zgłoszeń.

W latach 1964–1968 Ives Lebreton uczęszczał do Szkoły Mimu Cielesnego Etienne’a Decroux. Od tamtej pory podczas swoich międzynarodowych tournée prowadzi warsztaty teatralne. Stworzona przez Ives’a Lebretona technika Ciało-Energia rozwija witalność czterech podstawowych energii procesu ekspresji aktora: energia mineralna/ziemia/obecność; energia roślinna/woda; energia zwierzęca/ogień/działanie; energia umysłowa/powietrze/świadomość.

Warsztaty przeznaczone są przede wszystkim dla aktorów, tancerzy i śpiewaków (profesjonalistów, amatorów i osób uczących się), chcących wzbogacić swoje artystyczne środki, lecz także wszystkich zainteresowanych poznawaniem języków ciała i głosu poza ramami pracy teatralnej.

Ives Lebreton urodził się w Paryżu w 1946 roku. W latach 1962–1966 uczył się gry na instrumentach klasycznych (gitara, fortepian i wiolonczela). W latach 1963–1966 studiował grafikę i malarstwo na Akademii Sztuk Pięknych w Paryżu, a w 1964–1969 studiował mim cielesny w szkole Etienne’a Decroux w Paryżu. W latach 1969–1975 założył i prowadził w Danii Theatre Atelier Studio 2 przy Interskandynawskim Laboratorium Teatralnym Sztuki Aktora. W 1976 roku wyjechał do Paryża, gdzie założył Théâtre de l’Arbre. W 1981 roku przeniósł Théâtre de l’Arbre do Toskanii, gdzie dwa lata później, w odnowionym starym gospodarstwie, stworzył Międzynarodowy Ośrodek Edukacji, Badań i Twórczości Teatralnej l’Albero.

Więcej informacji: www.yves-lebreton.com

***

Trzon BodyConstitution tworzą grupy działające przy Instytucie Grotowskiego. Zespoły te zajmują się wybranymi technikami/tradycjami ruchu bądź na bazie źródłowych technik ruchowych stworzyły swoje własne metody treningu aktora. W programie BodyConstitution udział biorą: Studio Kalari (liderzy Sankar Lal Sivasankaran Nair i Justyna Rodzińska-Nair), Studio Dwóch Ścieżek (liderzy Przemysław Błaszczak i Jakub Gontarski), Teatr ZAR (lider Jarosław Fret), Studio Matejka (lider Matej Matejka) oraz Grupa Jubilo (liderzy Diego Pileggi, Agnieszka Bresler i Joshua Doerksen).

Seminarium praktyczne jest częścią projektu „BodyConstitution: międzykulturowy dialog o treningu aktora – cykl sesji warsztatowych, akademii i seminariów z udziałem studentów szkół teatralnych z Polski i Norwegii”, realizowanego w ramach programu „Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej w ramach dziedzictwa kulturowego Europy w ramach Mechanizmu Finansowania EOG 2009–2014”.

Projekt finansowany z funduszy EOG, pochodzących z Islandii, Lichtensteinu i Norwegii, oraz środków krajowych.

Body Constitution belka1 (miniaturka)

Partnerzy:

Body Constitution belka2 (miniaturka)PWST Kraków (miniaturka)

Więcej na stronie BodyConstitution

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close