Wrocław/„BodyConstitution 2016”: Ives Lebreton „Exile” – pokaz zapisu filmowego spektaklu

Zdjęcie: Wrocław/„BodyConstitution 2016”: Ives Lebreton „Exile” – pokaz zapisu filmowego spektaklu

Fot. Silvano Bacciardi

Wersja do druku

Udostępnij

W kwietniu 2016 roku Instytut Grotowskiego zaprasza na kolejne seminarium praktyczne w ramach BodyConstitution. Trzon BodyConstitution tworzą grupy działające przy Instytucie Grotowskiego. Zespoły te zajmują się wybranymi technikami/tradycjami ruchu bądź na bazie źródłowych technik ruchowych stworzyły swoje własne metody treningu aktora.

Jako wydarzenie towarzyszące seminarium praktycznego odbędzie się pokaz zapisu filmowego spektaklu Exile w reżyserii Ives’a Lebretona.

Koncepcja, reżyseria i interpretacja: Ives Lebreton

scenografia, kostium, światło i oprawa muzyczna: Ives Lebreton

muzyka: Zatonięcie Titanica Gavisa Bryarsa, koncerty na klawesyn Jana Sebastiana Bacha

premiera: 9 listopada 1996; Włochy;

czas trwania: 60’

Człowiek.
Nieobecność.
Ingerencja.
Oczekiwanie.

Na granicy pomiędzy ciałem a przestrzenią,
Trwa bez ruchu.
Trwałość chwili stawia go na granicy,
Pomiędzy utratą równowagi a jej odzyskaniem,
Tam, gdzie oczy przyjmują spojrzenie
Jak zwierciadło pochłaniają odbity obraz.

 

Wprowadzenie Ives’a Lebretona zostanie wygłoszone w języku francuskim z tłumaczeniem na języki polski i angielski

Wstęp wolny.

Ives Lebreton urodził się w Paryżu w 1946 roku. W latach 1962–1966 uczył się gry na instrumentach klasycznych (gitara, fortepian i wiolonczela). W latach 1963–1966 studiował grafikę i malarstwo na Akademii Sztuk Pięknych w Paryżu, a w 1964–1969 studiował mim cielesny w szkole Etienne’a Decroux w Paryżu. W latach 1969–1975 założył i prowadził w Danii Theatre Atelier Studio 2 przy Interskandynawskim Laboratorium Teatralnym Sztuki Aktora. W 1976 roku wyjechał do Paryża, gdzie założył Théâtre de l’Arbre. W 1981 roku przeniósł Théâtre de l’Arbre do Toskanii, gdzie dwa lata później, w odnowionym starym gospodarstwie, stworzył Międzynarodowy Ośrodek Edukacji, Badań i Twórczości Teatralnej l’Albero.

Więcej informacji: www.yves-lebreton.com

***

W programie BodyConstitution udział biorą: Studio Kalari (liderzy Sankar Lal Sivasankaran Nair i Justyna Rodzińska-Nair), Studio Dwóch Ścieżek (liderzy Przemysław Błaszczak i Jakub Gontarski), Teatr ZAR (lider Jarosław Fret), Studio Matejka (lider Matej Matejka) oraz Grupa Jubilo (liderzy Diego Pileggi, Agnieszka Bresler i Joshua Doerksen).

Seminarium praktyczne jest częścią projektu „BodyConstitution: międzykulturowy dialog o treningu aktora – cykl sesji warsztatowych, akademii i seminariów z udziałem studentów szkół teatralnych z Polski i Norwegii”, realizowanego w ramach programu „Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej w ramach dziedzictwa kulturowego Europy w ramach Mechanizmu Finansowania EOG 2009–2014”.

Projekt finansowany z funduszy EOG, pochodzących z Islandii, Lichtensteinu i Norwegii, oraz środków krajowych.Body Constitution belka1 (miniaturka)

Partnerzy:

Body Constitution belka2 (miniaturka)PWST Kraków (miniaturka)

Więcej na stronie BodyConstitution

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 20:00

Wrocław: Sala Studyjna, Studio Na Grobli, ul. Na Grobli 30/32

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close