Wrocław/„BodyConstitution 2016”: Laurent Piemontesi „L’Art Du Déplacement: nowy dialog pomiędzy człowiekiem a miastem” – pokaz pracy

Zdjęcie: Wrocław/„BodyConstitution 2016”: Laurent Piemontesi „L’Art Du Déplacement: nowy dialog pomiędzy człowiekiem a miastem” – pokaz pracy

Fot. Châu Belle Dinh

Wersja do druku

Udostępnij

W kwietniu 2016 roku Instytut Grotowskiego zaprasza na kolejne seminarium praktyczne w ramach BodyConstitution. Trzon BodyConstitution tworzą grupy działające przy Instytucie Grotowskiego. Zespoły te zajmują się wybranymi technikami/tradycjami ruchu bądź na bazie źródłowych technik ruchowych stworzyły swoje własne metody treningu aktora.

Jako wydarzenie towarzyszące seminarium praktycznego odbędzie się pokaz pracy Laurenta Piemontesiego L’Art Du Déplacement: nowy dialog pomiędzy człowiekiem a miastem. Pokaz stanowi połączenie wykładu, projekcji wideo, pokazu pracy i treningu, będące wprowadzeniem do dyscypliny l’Art Du Déplacement. Metoda ta prowadzi do osiągnięcia stanu umysłu, w którym nie jesteśmy pasywnie podporządkowani „systemowi miejskiemu”, lecz wchodzimy z nim w interakcję i dzielimy z innymi przestrzeń, która daje nam możliwość wspólnego rozwoju.

Praktyka l’Art Du Déplacement ma na celu zawłaszczenie/odzyskanie środowiska (miejskiego) przez przemieszczanie własnego ciała względem otoczenia, natury i ludzi. Innym celem l’Art Du Déplacement jest tchnięcie nowego życia w miejsca, z których nikt nie korzysta.

Laurent Piemontesi jest artystą, sportowcem, trenerem i nauczycielem; określa się mianem rzemieślnika. Jest jednym ze współtwórców l’Art Du Déplacement, dyscypliny znanej obecnie pod nazwą parkour lub freerunning. Urodził się w Paryżu, dorastał na południowych przedmieściach miasta, gdzie w Evry, Lisses i Sarcelles stworzył z przyjaciółmi, m.in. Yannem Hnautrą, Chau Belle Dinh i Williamsem Bellem, grupę Yamakasi. Wraz z pozostałymi członkami grupy jest bohaterem filmuYamakasi – samuraje współczesnych czasów (2001) i Yamakasi 2 – synowie wiatru (2004). W latach 1999–2000 należał do zespołu artystycznego spektaklu Notre Dame de Paris w Paryżu i Las Vegas. Przez kilka lat pracował jako trener w Cirque du Soleil przy realizacji spektakli KAoraz LOVE. Od 2010 roku mieszka we Włoszech, w Mediolanie, gdzie uczy w Forma In Arte, pierwszym ośrodku l’Art Du Déplacement we Włoszech. Zajmuje się przekazywaniem wartości ​​(edukacyjnych, społecznych i ludzkich), będących podstawą l’Art Du Déplacement. Prowadzi warsztaty Esprit Yamak w wielu krajach świata.

Wstęp wolny!

Pokaz odbędzie się w języku angielskim z tłumaczeniem na język polski.

***

W programie BodyConstitution udział biorą: Studio Kalari (liderzy Sankar Lal Sivasankaran Nair i Justyna Rodzińska-Nair), Studio Dwóch Ścieżek (liderzy Przemysław Błaszczak i Jakub Gontarski), Teatr ZAR (lider Jarosław Fret), Studio Matejka (lider Matej Matejka) oraz Grupa Jubilo (liderzy Diego Pileggi, Agnieszka Bresler i Joshua Doerksen).

Seminarium praktyczne jest częścią projektu „BodyConstitution: międzykulturowy dialog o treningu aktora – cykl sesji warsztatowych, akademii i seminariów z udziałem studentów szkół teatralnych z Polski i Norwegii”, realizowanego w ramach programu „Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej w ramach dziedzictwa kulturowego Europy w ramach Mechanizmu Finansowania EOG 2009–2014”.

Projekt finansowany z funduszy EOG, pochodzących z Islandii, Lichtensteinu i Norwegii, oraz środków krajowych.

Body Constitution belka1 (miniaturka)

Partnerzy:

Body Constitution belka2 (miniaturka)PWST Kraków (miniaturka)

Więcej na stronie BodyConstitution

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:00

Wrocław: Sala Studyjna, Studio Na Grobli, ul. Na Grobli 30/32

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close