Wrocław/„BodyConstitution 2016”: Tsuruzo Miyamoto Shihan „Kontakt z partnerem” – pokaz pracy

Zdjęcie: Wrocław/„BodyConstitution 2016”: Tsuruzo Miyamoto Shihan „Kontakt z partnerem” – pokaz pracy

Fot. Małgorzata Śmierzchalska

Wersja do druku

Udostępnij

W kwietniu 2016 roku Instytut Grotowskiego zaprasza na kolejne seminarium praktyczne w ramach BodyConstitution. Trzon BodyConstitution tworzą grupy działające przy Instytucie Grotowskiego. Zespoły te zajmują się wybranymi technikami/tradycjami ruchu bądź na bazie źródłowych technik ruchowych stworzyły swoje własne metody treningu aktora.

Jako wydarzenie towarzyszące seminarium praktycznego odbędzie się pokaz pracy Tsuruzo Miyamoto Shihana Kontakt z partnerem. Podczas pokazu pracy Tsuruzo Miyamoto Shihan zaprezentuje codzienne praktyki aikido, przedstawi koncepcje fizycznego, dynamicznego i żywego kontaktu z partnerem. Poruszy także temat postrzegania praktyk aikido na przestrzeni lat.

Aikido jest tradycyjną japońską sztuką walki stworzoną przez Morihei Ueshiba. Polega na harmonizacji z ruchem ataku i przekierowaniem go, zamiast zderzeniem się z nim. Celem tej dyscypliny jest nie perfekcja ruchu, ale rozwój ćwiczącego.

Tsuruzo Miyamoto Shihan urodził się w 1953 roku. Rozpoczął treningi aikido w 1971 roku w wieku osiemnastu, kiedy zaczynał naukę na Uniwersytecie Fukuoka. Przez następne cztery lata ćwiczył u M. Suganuma Sensei. Od końca lat 70. do początku lat 90. ćwiczył w Hombu Dojo Aikikai w Tokio pod okiem Doshu Kisshomaru Ueshiba. Posiada 7 dan aikido i jest aktualnie instuktorem Hombu Dojo w Tokio. Prowadzi staże w wielu krajach, m.in. w USA, Izraelu, Francji, Hiszpanii, Niemczech, Rosji, Polsce i Wielkiej Brytanii.

Wstęp wolny!

Pokaz odbędzie się w języku japońskim z tłumaczeniem na języki polski i angielski.

***

W programie BodyConstitution udział biorą: Studio Kalari (liderzy Sankar Lal Sivasankaran Nair i Justyna Rodzińska-Nair), Studio Dwóch Ścieżek (liderzy Przemysław Błaszczak i Jakub Gontarski), Teatr ZAR (lider Jarosław Fret), Studio Matejka (lider Matej Matejka) oraz Grupa Jubilo (liderzy Diego Pileggi, Agnieszka Bresler i Joshua Doerksen).

Seminarium praktyczne jest częścią projektu „BodyConstitution: międzykulturowy dialog o treningu aktora – cykl sesji warsztatowych, akademii i seminariów z udziałem studentów szkół teatralnych z Polski i Norwegii”, realizowanego w ramach programu „Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej w ramach dziedzictwa kulturowego Europy w ramach Mechanizmu Finansowania EOG 2009–2014”.

Projekt finansowany z funduszy EOG, pochodzących z Islandii, Lichtensteinu i Norwegii, oraz środków krajowych.

Body Constitution belka1 (miniaturka)

Partnerzy:

Body Constitution belka2 (miniaturka)PWST Kraków (miniaturka)

Więcej na stronie BodyConstitution

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:30

Wrocław: PWST, ul. Braniborska 59 (Duża Scena)

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close