
Plakat: Łukasz Murgrabia (zdjęcie), Jarosław Mazurek (grafika).
Plakat: Łukasz Murgrabia (zdjęcie), Jarosław Mazurek (grafika).
GaGa to język ruchowy Ohada Naharina, dyrektora artystycznego i choreografa Batsheva Dance Company w Tel Avivie. Jest to technika pomocna dla tancerzy, jak i dla wszystkich, którzy lubią się ruszać. GaGa to świadoma praca ciała poprzez instynktowne poruszanie całą jego strukturą. Dzięki tej metodzie ciało uzyskuje większą giętkość i elastyczność. Zajęcia polegają na całkowitej improwizacji w której wykorzystuje się pracę z wyobraźnią.
Natalia Iwaniec: „Uświadamiając sobie naszą fizyczną słabość, nasze limity, stykając się z wysiłkiem, zmęczeniem, możemy odnaleźć przyjemność w poruszaniu się swobodnie. GaGa zmienia nasze taneczne nawyki, poszukujemy nowych rozwiązań i poszerzamy nasz ruchowy słownik. Podczas warsztatu skupimy się na indywidualnej pracy ruchowej, opartej na metodzie GaGa. Będziemy improwizować, bawić się ruchem, zaskakiwać nasze ciała i korzystać z wiedzy z którą przyjdziemy na warsztat. W czasie tych warsztatów będziemy pracować nad szeroko pojętą improwizacją opartą na języku ruchowym GaGa.”
Natalia Iwaniec – certyfikowana nauczycielka GaGa. Absolwentka wiedzy o teatrze na UJ w Krakowie i Studium Animatorów Kultury we Wrocławiu (specjalność taniec). Uczestniczka wielu warsztatów z zakresu tańca współczesnego, contact improwizacji i wielu różnych form ruchu w Polsce i za granicą (Indie, Austria, Izrael). Instruktorka tańca współczesnego i improwizacji. Prowadzi zajęcia w Polsce i za granicą. Brała udział w projekcie-warsztacie dla tancerzy u Yasmeen Goddder, w Tel Avivie, gdzie uczyła się techniki release i repertuaru Yasmeen Godder. Do Izraela przyciągnęła ją GaGa, innowacyjna metoda pracy Ohada Naharina. Uczyła się tej metody pod okiem doskonałych pedagogów, tancerzy i byłych tancerzy Batsheva Dance Company, jak i samego Ohada Naharina.