Wrocław/Cyrkulacje 2013/Otwarte Lekcje: Natalia Iwaniec – GAGA

Zdjęcie: Wrocław/Cyrkulacje 2013/Otwarte Lekcje: Natalia Iwaniec – GAGA

Plakat: Łukasz Murgrabia (zdjęcie), Jarosław Mazurek (grafika).

Wersja do druku

Udostępnij

GaGa to język ruchowy Ohada Naharina, dyrektora artystycznego i choreografa Batsheva Dance Company w Tel Avivie. Jest to technika pomocna dla tancerzy, jak i dla wszystkich, którzy lubią się ruszać. GaGa to świadoma praca ciała poprzez instynktowne poruszanie całą jego strukturą. Dzięki tej metodzie ciało uzyskuje większą giętkość i elastyczność. Zajęcia polegają na całkowitej improwizacji w której wykorzystuje się pracę z wyobraźnią.

Natalia Iwaniec: „Uświadamiając sobie naszą fizyczną słabość, nasze limity, stykając się z wysiłkiem, zmęczeniem, możemy odnaleźć przyjemność w poruszaniu się swobodnie. GaGa zmienia nasze taneczne nawyki, poszukujemy nowych rozwiązań i poszerzamy nasz ruchowy słownik. Podczas warsztatu skupimy się na indywidualnej pracy ruchowej, opartej na metodzie GaGa. Będziemy improwizować, bawić się ruchem, zaskakiwać nasze ciała i korzystać z wiedzy z którą przyjdziemy na warsztat. W czasie tych warsztatów będziemy pracować nad szeroko pojętą improwizacją opartą na języku ruchowym GaGa.”

 

Natalia Iwaniec – certyfikowana nauczycielka GaGa. Absolwentka wiedzy o teatrze na UJ w Krakowie i Studium Animatorów Kultury we Wrocławiu (specjalność taniec). Uczestniczka wielu warsztatów z zakresu tańca współczesnego, contact improwizacji i wielu różnych form ruchu w Polsce i za granicą (Indie, Austria, Izrael). Instruktorka tańca współczesnego i improwizacji. Prowadzi zajęcia w Polsce i za granicą. Brała udział w projekcie-warsztacie dla tancerzy u Yasmeen Goddder, w Tel Avivie, gdzie uczyła się techniki release i repertuaru Yasmeen Godder. Do Izraela przyciągnęła ją GaGa, innowacyjna metoda pracy Ohada Naharina. Uczyła się tej metody pod okiem doskonałych pedagogów, tancerzy i byłych tancerzy Batsheva Dance Company, jak i samego Ohada Naharina.

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 10:00

Wrocław: Studio na Grobli, Instytut im. Jerzego Grotowskiego, ul. Na Grobli 30/32. Lekcje w godzinach: 10.00-11.00 i 15.00-16.00.

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close