Wrocław/Cyrkulacje 2013/Ścieżki twórcze: Jacek Owczarek – Improwizacja

Zdjęcie: Wrocław/Cyrkulacje 2013/Ścieżki twórcze: Jacek Owczarek – Improwizacja

Plakat: Łukasz Murgrabia (zdjęcie), Jarosław Mazurek (grafika).

Wersja do druku

Udostępnij

Jacek Owczarek: „W improwizacji proces tworzenia zbiega się w czasie z jego wykonaniem. Improwizacja jest aktem niepowtarzalnym i spontanicznym, jest pracą z tym co manifestuje się w danym momencie w postaci sygnałów wizualnych, dźwiękowych, kinestetycznych, relacyjnych. Zajęcia są połączeniem moich doświadczeń w pracy z tańcem, improwizacją oraz metodą pracy z procesem wg A. Mindella. Ich celem jest świadome wchodzenie w proces improwizacji, umiejętność pracy z kanałami zmysłowymi, obserwacja tego, co się wydarza w trakcie improwizacji i poszerzanie świadomości.”

W ramach ścieżek twórczych uczestnicy podejmą trwającą 5 dni pracę twórczą w stałej grupie. Aktywny udział umożliwi budowanie i rozwijanie materiału grupowego, który może zostać zaprezentowany ostatniego dnia festiwalu, jako: pokaz pracy w procesie/ wykład – performance.

Jacek Owczarek – Choreograf, tancerz i pedagog tańca współczesnego i improwizacji. Twórca Międzynarodowego Festiwalu Kino Tańca. Od roku 1994 zatańczył w kilkunastu spektaklach Teatru Tańca Alter i międzynarodowych projektach m.in. Skarbek, grany w berlińskim teatrze Volksbühne, Patentyciała w Mau-Beige we Francji , Les ambiancespolonaises w Cite Internationale des Arts (Paryż), Kołysanki Roma Europa (Rzym) Museums Quartier (Wiedeń). Przygotował ruch sceniczny m.in. do spektakli Przedtem/Potem (2006) w Teatrze Starym w Krakowie, Peer Gynt (2007) w warszawskim Teatrze Dramatycznym, w reżyserii Pawła Miskiewicza oraz spektaklu Trans-Atlantyk (2008) w Teatrze Starym w Krakowie, w reżyserii Mikołaja Grabowskiego w Teatrze Nowym w Łodzi(“Przygody barona Münchhausena”, reż. Adam Walny, Przed południem, przed zmierzchem, reż. Piotr Cieplak).Uzyskał dyplom tancerza zawodowego przyznawany przez Związek Artystów Scen Polskich. Wykłada przedmiot improwizacji i kontakt improwizacji na Akademii Muzycznej w Łodzi, na kierunku Choreografia i Techniki Tańca, jego praca doktorska dotyczyła improwizacji jako sposobu budowania wypowiedzi scenicznej. W lutym 2009 założył przy Akademii Muzycznej w Łodzi grupę Pracownia Fizyczna.

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 10:00

Wrocław: Studio na Grobli, Instytut im. Jerzego Grotowskiego, ul. Na Grobli 30/32. W dniach 10.04.-14.04. od 10.00 do 13.00.

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close