Wrocław/Cyrkulacje 2013/Ścieżki twórcze: Yaniv Mintzer – Kontakt Improwizacja

Zdjęcie: Wrocław/Cyrkulacje 2013/Ścieżki twórcze: Yaniv Mintzer – Kontakt Improwizacja

Plakat: Łukasz Murgrabia (zdjęcie), Jarosław Mazurek (grafika).

Wersja do druku

Udostępnij

Yaniv Mintzer zaprasza na warsztat kontakt improwizacji zatytułowany „Istnieje świat przyczepiony do naszych pleców!”.Yaniv Mintzer: „Kontakt improwizacja wydaje się być doskonałym narzędziem do badania najbardziej skutecznych sposobów poruszania się po tej ziemi. Poprzez pracę z intuicją i wyobraźnią chciałbym uformować bezpośredni związek z naszą najbardziej podstawową zdolnością do uczenia się ruchu i odkrywania nowej wiedzy w naszych ciałach.

 

Podczas ścieżki będziemy:
1. Wykonywać pracę manualną hands-on z partnerem – aby rozszerzyć nasze zmysły i umiejętności czytania i dostarczania ruchu. Jest to intymna i subtelna praca, do której pomocne jest podejście z zaufaniem, cierpliwością i otwartym sercem. Będziemy się uczyć przez wspólne doświadczanie.

2. Tworzyć solo – prowadzić ruch przy pomocy wyobraźni i obrazów – aby dotrzeć do naszego wymarzonego świata, gdzie czeka nas nieskończony potencjał! Praca solowa może odbywać się bez/lub w kontakcie z partnerem. Do tego rodzaju pracy nie jest potrzebne żadne wcześniejsze doświadczenie z kontakt improwizacją.

3. Tańczyć w otwartych i zamkniętych strukturach ruchowych – aby zintegrować poznany materiał i dobrze się bawić. Zajęcia są w wielkiej mierze inspirowane pracą Ilana Lev, która bazuje na odświeżaniu naszego spojrzenia na ruch i sposoby jego eksploracji.

 

Więcej informacji na temat metody Ilan Lev

Yaniv Mintzer (Izrael) – Muzyk, tancerz, terapeuta, nauczyciel. Praktykuje i uczy kontakt improwizacji od 2004 roku. Uczył się od wielu wspaniałych nauczycieli jak: Andrew Harwood, Nancy Starks Smith, Peter Bingham and Martin Keough. W ciągu ostatnich 3 lat komponował i tworzył improwizowaną muzykę do teatru, tańca i improwizowanych performansów w Izraelu, Rosji, Japonii i Europie Wschodniej. Uczy kontakt improwizacji i improwizacji w Yafo Group School w Tel Avivie, na Uniwersytecie w Haifie, a także za granicą. Prezentował swoje performance w Japonii, Izraelu, Polsce i na Słowacji, podczas międzynarodowych festiwali sztuki i tańca. Pracuje jako terapeuta metody Ilan Lev z niezależnymi tancerzami, a także grupami (Bat Sheva, Vertigo).

 

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 10:00

Wrocław: Studio na Grobli, Instytut im. Jerzego Grotowskiego, ul. Na Grobli 30/32. Warsztat w godzinach: 10.00-13.00.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close