Wrocław/Dotknij teatru 2015/Wrocławski Teatr Pantomimy: Akcja: EDUKACJA – warsztaty „Pantomima nie boli”

Zdjęcie: Wrocław/Dotknij teatru 2015/Wrocławski Teatr Pantomimy: Akcja: EDUKACJA – warsztaty „Pantomima nie boli”

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Wrocławski Teatr Pantomimy bierze udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Teatru Dotknij Teatru 2015. Aktorzy i pedagodzy Pantomimy przeprowadzą cykl bezpłatnych warsztatów pantomimy i ruchu we Wrocławiu. Warsztaty z pantomimy podejmą szeroką problematykę ciała i fizyczności w teatrze ruchu. Zajęcia we Wrocławiu odbędą się w ramach projektu Akcja: EDUKACJA czyli międzypokoleniowego projektu teatralnego, który realizowany jest w Pantomimie od października 2014. Zajęcia prowadzą: Agnieszka Kulińska i Krzysztof Roszko. Udział we wszystkich warsztatach jest bezpłatny, obowiązują zapisy. Liczba miejsc ograniczona.

Zapisy: tel. 71 337 21 03, katarzyna.morawska90@gmail.com

Zakres i forma warsztatów skierowane są zarówno do osób, które po raz pierwszy zmierzą się z tą formą ruchu, jak i do tych, którzy pracują w teatrze ruchu. Podczas warsztatów pedagodzy chcą pokazać, dlaczego właśnie tak, a nie inaczej poszukuje się ruchu w teatrze pantomimy. Poszukiwanie prawdy w ruchu, budowanie postaci i dialogu scenicznego z partnerem, wymaga od aktora-mima znajomości podstaw warsztatu i zasad organizujących strukturę ruchowej wypowiedzi scenicznej. Uczestnicy zapoznają się z tą strukturą i zobaczą, jak pracować w konwencji pantomimy, jak „myśleć pantomimą”. Metoda pracy opierała się będzie na przeprowadzeniu klasycznej rozgrzewki aktora-mima, podjęciu pracy nad podstawowymi technikami pantomimy klasycznej oraz docelowo – sposobu pracy nad rolą w konwencji pantomimy zespołowej. Zajęcia przewidują pracę indywidualną każdego z uczestników, jak i działania zespołowe.

Pantomima nie boli. Dotknij Teatru /w ramach Akcji: EDUKACJA/:
•28 marca, MŁODZIEŻ /16-23 lata/ godz. 10.30-13.00, 15.00-18.00, Wrocławski Teatr Pantomimy, al. Dębowa 16

Więcej informacji o projekcie na stronie www.pantomima.wroc.pl/edukacja/akcjaedukacja/

Celem projektu Dotknij Teatru jest stworzenie możliwości twórczego spotkania artystów teatru i widzów. To wyjątkowo szeroka i interdyscyplinarna forma obchodów Dnia Teatru. Poprzez program zawierający różnorodne działania, m.in. spektakle, warsztaty, czytania dramatów, akcje plenerowe, performance, wystawy, próby otwarte, projekcje, wykłady i koncerty, promuje i popularyzuje sztukę teatru i czyni ją dostępną w najróżniejszych przestrzeniach. Widzowie poznają teatr „od kuchni”, zostają zaproszeni do wspólnego tworzenia.

Wrocławski Teatr Pantomimy dzięki dofinansowaniu przez Dotknij Teatru, bierze również udział w łódzkich obchodach Międzynarodowego Dnia Teatru. Warsztaty pantomimy prowadzą w Łodzi Agnieszka Charkot i Agnieszka Dziewa.

Logo Dotknij Teatru (miniaturka)

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 10:00

Warsztaty w godzinach 10.00-18.00.

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close