Wrocław/Dotknij teatru: „Dynamika metamorfozy” – pokaz pracy

Zdjęcie: Wrocław/Dotknij teatru: „Dynamika metamorfozy” – pokaz pracy

Fot, z materiałów IG.

Wersja do druku

Udostępnij

23 marca w Sali Teatru Laboratorium Instytutu im. Jerzego Grotrowskiego o godz. 19:00 odbędzie się kolejny pokaz pracy w ramach projektu Pawła Passiniego, Elżbiety Rojek, Przemysława Wasilkowskiego oraz zespołu neTTheatre – Teatr w Sieci Powiązań.

 

Dynamika metamorfozy to projekt artystyczno-badawczy, którego celem jest próba rekonstrukcji warsztatu antycznego aktora, a szczególnie technik wcielania i przeistaczania się. W świetle dziesięcioletniej praktyki scenicznej, jak również przez pryzmat pracy nad materiałem źródłowym, metamorfoza jawi się jako kluczowy element, pozwalający zrozumieć fenomen greckiego teatru i konstytuującej go relacji aktor–chór–widz.

Gościem marcowej sesji jest Robert Hayden – tancerz, aktor i nauczyciel, który regularnie prowadzi zajęcia i warsztaty dla Ultima Vez – międzynarodowej grupy z Belgii, prowadzonej przez flamandzkiego choreografa Wima Vandekeybusa.

Sobotni pokaz „Dynamiki metamorfozy”odbędzie się w ramach ogólnopolskiego projektu „Dotknij teatru”, przygotowanego z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru. Koordynatorami inicjatywy są Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka w Łodzi oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie. Projekt ma na celu stworzenie możliwości twórczego spotkania artystów teatru i widzów. W tym roku teatry i artyści niezależni z 16 województw przygotowali ponad 500 wydarzeń.

 

Więcej: Dynamika metamorfozy
Wstęp wolny

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close