Wrocław/F/M Festiwal: Warsztaty „Źródła ciała”. Prowadzenie: Agnieszka Gotowała

Zdjęcie: Wrocław/F/M Festiwal: Warsztaty „Źródła ciała”. Prowadzenie: Agnieszka Gotowała

Projekt plakatu: Pędziwiatr & Vargas.

Wersja do druku

Udostępnij

F/M Festiwal to wydarzenie, podejmujące temat kobiecości jako procesu, nieodkrytego i pozostającego poza społecznymi konwenansami. W ramach festiwalu Agnieszka Gotowała poprowadzi warsztat Źródła ciała. Warsztat jest przeznaczony dla artystów, aktorów, tancerzy, performerów, jak i osób bez doświadczenia pracy z ciałem.

Koszt: 80 zł.

Zapisy: fm.festiwal@wersja.org.

Warsztat Źródła ciała jest zaproszeniem do eksploracji wolności własnego ciała oraz poszukiwania indywidualnego ruchu. Jest to czas, by zbadać ślady w sferach fizycznego, umysłowego, emocjonalnego, duchowego ciała. Aby spróbować otworzyć się na obserwacje i przekształcić je w nowe przestrzenie ruchu. Jednocześ́nie jest to okazja, aby zbadać kwestie bycia poprzez wielowymiarowy rezonans z ciałem, materią, przestrzenią i naturą. Założeniem procesu jest stopniowe, indywidualne otworzenie się na impulsy zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne, eksplorowanie relacji ciało-umysł, poszerzanie percepcji ciała, odkrywanie nieograniczonych i nieświadomych ruchów, praca z ciałem jako podświadomym i świadomym materiałem poprzez świadomą praktykę pracy z ciałem wykształconym dzięki doświadczniom m.in.z butoh, Subbody Butoh, Tuning Scores, BMC®.

Agnieszka Gotowała – artystka multidyscyplinarna. Pracuje i tworzy w obrębie sztuk wizualnych oraz performance, doświadczając i modyfikując granice mediów. Bada współzależności pomiędzy tym, co ukryte, a odkryte, zwracając uwagę na procesy emocjonalne i zmysłowe. Zainteresowana jest procesami poszukiwań, zawładnięcia, rozpadu i transformacji w obszarach iluzji elementów materii i natury w kontekście bezmiaru czasu i przestrzeni. Swoje prace prezentuje i publikuje w kraju i zagranicą. Jest absolwentką fotografii na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu, jak i Politechniki Wrocławskiej. Eksploruje również butoh.

www.agnieszkagotowala.com

Więcej o festiwalu: http://wersja.org/fm-festiwal-2016-smialo/

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close