Wrocław/Fundacja Da się: Dawid Lorenc, Tomasz Ciesielski „Rusz głową!” – warsztat/laboratorium

Zdjęcie: Wrocław/Fundacja Da się: Dawid Lorenc, Tomasz Ciesielski „Rusz głową!” – warsztat/laboratorium

Wersja do druku

Udostępnij

Fundacja Da Się zaprasza do Wrocławia na warsztat/laboratorium Rusz głową!, który poprowadzą Dawid Lorenc, Tomasz Ciesielski. Warsztat jest przeznaczony dla osób zainteresowanych pogłębianiem wiedzy na temat tańca, ruchu oraz działań fizycznych o przeznaczeniu scenicznym. Zapisy trwają do 5 listopada 2015 roku.

KOSZT: całość: 250 zł, piątek: 60 zł, sobota i niedziela: 220 zł.

Zgłoszenia należy przesyłać na adres mailowy: info@ruszafestiwal.pl
tel. 730 391 804

Prowadzący o warsztacie:

Przez trzynaście godzin poznawać będziemy podstawowe zasady i funkcje relacji: układ nerwowy-układ ruchu. Zdefiniujemy i zanalizujemy informacje dostarczane przez układ nerwowy do mózgu, omówimy sposób pracy sieci neuronów i konkretne obszary mózgu wykorzystywane podczas tańca, doświadczymy praktycznego wykorzystania wiedzy z zakresu neuronauk do tworzenia, zapamiętywania i nauki ruchu.

Gwarantem uczestnictwa jest wpłata odpowiedniej kwoty na konto bankowe.

Wpłaty należy dokonać na konto:
Fundacja Da Się
ul. Nowodworska 8/11
54-434 Wrocław
ING Bank Śląski S.A.
59 1050 1575 1000 0090 3028 0904
W tytule przelewu należy podać: imię, nazwisko, warsztaty z Dawidem Lorencem i Tomaszem Ciesielskim

Program:

13.11.2015, godz. 18.00 – 21.00
14.11.2015, godz. 11.00 – 14.00, Hostel The One, Rynek 30
16.00 – 19.00, Hostel The One, Rynek 30
15.11.2015, godz. 11.00 – 15.00, Szkoła Baletowa przy Operetce Dolnośląskiej, ul. św. Antoniego 2/4, brama C, II piętro

Dawid Lorenc – tancerz, performer, menadżer kultury, instruktor tańca współczesnego i improwizacji scenicznej. Pierwsze kroki stawiał w Teatrze Tańca „Figiel” prowadzonym przez swoją mamę Małgorzatę Lorenc. W latach 2003-06` tancerz Teatru Tańca Alter Witolda Jurewicza. W 2006 roku ukończył program Training Cycle w Performing Arts Research and Training Studios (P.A.R.T.S.) w Brukseli, szkole Anny Teresy De Keersmaeker. Był uczestnikiem międzynarodowej wymiany programu danceWEB 10`. Uczestnik festiwali, warsztatów, projektów tanecznych oraz wymian artystycznych w Europie i na świecie. Od 2009 do 2012 roku członek zespołu Wima Vandekeybusa Ultima Vez. Z Ultimą Vez współpracuje do dziś, okazjonalnie w spektaklach oraz w roli instruktora. Od 2010 roku jako niezależny twórca bierze udział w różnego rodzaju projektach, spektaklach i wydarzeniach bazujących głównie na improwizacji. Od 2011 roku związany z Pracownią Fizyczną Jacka Owczarka. Członek Stowarzyszenia Połczyńskie Innowacje Kulturalne, od 2010 roku organizuje Ogólnopolskie Warsztaty Tańca Współczesnego w Połczynie Zdroju. Jest dyrektorem artystycznym Połczyńskiego Festiwalu Tańca. Jako twórca i wykonawca pracował z różnymi grupami i artystami m.in.: Witold Jurewicz (Teatr Tańca Alter), Wim Vandekeybus (Ultima Vez), Jacek Owczarek (Pracownia Fizyczna), Leszek Bzdyl & Katarzyna Chmielewska (Teatr Dada von Bzdülöw), Paweł Szamburski & Patryk Zatrocki (SzaZa), (Nanoshlaft), Aneta Zwierzyńska, Karen Grenwitch, Mikko Hyvonen, David Zambrano, David Hernandez, Mikael Marklund, Esztenyi Szabolcs, Bogusław Kierc, Iwona Olszowska, Arek Buszko, Radosław Hewelt, Filip Szatarski, Mikołaj Trzaska,Krystyna Mazurówn, Marcin Masecki. Stypendysta: Ministra Kultury 2007, European Commission 2006/07, Flemish Community 2008 oraz Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego 2010.

Tomasz Ciesielski – performer, tancerz, badacz i menadżer teatru, w swoich działaniach łączący wszystkie te trzy doświadczenia. Od 2009 roku członek Teatru Chorea. W 2011 roku nawiązał współpracę z duńskim zespołem Granhøj Dans, realizując międzynarodowy spektakl Men&Mahler oraz Rite of Spring Extended w reżyserii Palle Granhøja. Oba widowiska otrzymały nagrodę dla najlepszego duńskiego spektaklu teatru tańca Årets Reumert 2013 i 2014. Jest twórcą autorskich performansów, m.in. Sens-akcja (prezentowany w Polsce i USA) oraz absolwentem Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych na Uniwersytecie Łódzkim, gdzie realizował indywidualny program studiów skupiony na antropologii teatru tańca. Jest autorem publikacji dotyczących możliwości zastosowania wiedzy neurologicznej w badaniach nad tańcem oraz rynku tańca na świecie.

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close