Wrocław: „Gdzie jest Tata” – reż. Jan Naturski, Mikołaj Woubishet

Zdjęcie: Wrocław: „Gdzie jest Tata” – reż. Jan Naturski, Mikołaj Woubishet

„Gdzie jest Tata” – reż. Jan Naturski, Mikołaj Woubishet. Materiały własne organizatora

Wrocławscy artyści-ojcowie, Jan Naturski, Mikołaj Woubishet i Grzegorz Mazoń, zapraszają na muzyczno-cyrkowe przedstawienie z okazji Dnia Ojca pt. Gdzie jest Tata?

Wersja do druku

Udostępnij

24 czerwca 2022 roku na scenie Teatru Ad Spectatores swoją premierę będzie miał spektakl Gdzie jest Tata?, który powstał w wyniku inicjatywy ojców-artystów: Jana Naturskiego, Mikołaja Woubisheta i Grzegorza Mazonia. Muzyczno-cyrkowe przedstawienie powstało z refleksji nad ojcostwem i jest propozycją na familijne spędzenie Dnia Ojca.

O spektaklu:

Spektakl przypomina cyrkową klaunadę. Dwoje bohaterów, Tutu i Tata, to syn i ojciec, którzy bawią się co chwilę w różne gry. Zabawa ta jest z jednej strony pełna humoru, z drugiej jednak opowiada o ważnych i niełatwych aspektach rodzicielstwa.

Tutu i Tata są pełni energii, kolorowo ubrani, a ich perypetiom towarzyszy cyrkowa muzyka. Tutu zawsze jest pogodny i to on zachęca widownię (te młodszą i tę starszą) do wspólnego śledzenia przygód jego i Taty.

Czerpiąc z akrobacji cyrkowych, ale i humoru słownego, rodem z Becketta, występ ten staje się lekki formalnie, ale i głęboki w wymowie. Gdzie jest Tata? to spektakl, który jest rozrywką dla całej rodziny. Dzieci odnajdą w nim całą masę zabawnych, gagowych sytuacji, wywołujących salwy śmiechu, natomiast dorośli dostrzegą ukryty w nich przekaz. Przedstawienie ma przypomnieć, jak ważna jest relacja rodzic – dziecko, jak znaczącą rolę mają rodzice. Jak rodzice są idealizowani i jakim bezgranicznym zaufaniem obdarzają nas nasze dzieci.

Gdzie jest Tata? jest dla całej rodziny, jest też dla połowy rodziny… albo dla tego, co z niej zostało.

***

Realizatorzy:

Reżyseria: Jan Naturski i Mikołaj Woubishet
Scenariusz: Jan Naturski
Muzyka: Grzegorz Mazoń
Scenografia i kostiumy: Magda Flisowska
Produkcja: Patrycja Wróbel
Obsada: Mikołaj Woubishet, Jacek Marks / Tomasz Koszański

Premiera: 24 czerwca 2022 roku, godz. 19.00; Teatr Ad Spectatores (ul. Hubska 44, Wrocław)

Kolejny spektakl: 26 czerwca 2022 roku, godz. 16.00

***

Producent spektaklu: Fundacja Everest
Partnerzy spektaklu: Teatr Ad Spectatores i Fundacja Men Forum

Przedstawienie dofinansowano ze środków otrzymanych od Gminy Wrocław

Więcej informacji: link

inne wydarzenia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close