Wrocław: Gosia Mielech – warsztaty GaGa/people, GaGa/dancers, Repertuar, Vinyasa joga

Zdjęcie: Wrocław: Gosia Mielech – warsztaty GaGa/people, GaGa/dancers, Repertuar, Vinyasa joga

fot. materiały organizatora

Wersja do druku

Udostępnij

Gosia Mielech zaprasza do Wrocławia na wyjątkowe, weekendowe warsztaty GaGa. Zajęcia przeznaczone są zarówno dla tancerzy, jak i dla osób niezwiązanych z tańcem. W programie: pogłębione warsztaty GaGa/people, GaGa/dnacers, Repertuar DanceLab, Vinyasa joga.

Plan warsztatów:

Sobota (29 czerwca)

11.30 – 13.30 GaGa/people (GaGa + pogłębienie wybranego konceptu z języka GaGa) 

13.45 – 15.00 Repertuar

15.15 – 16.30 GaGa/dancers

Niedziela (30 czerwca)

10.00 – 11.15 GaGa/dancers

11.30 – 12.30 GaGa/people

13.00 – 14.00 Vinyasa joga

Bilety: online

Ceny i pakiety: GaGa/people + joga – 180 zł; GaGa/dancers + Rep + joga – 210 zł; pakiet Wszystko – 320 zł

Uwaga: Uczestnicy proszeni są o wcześniejsze przybycie, gdyż zajęcia rozpoczynają się punktualnie.

O warsztatach GaGa/people:

GaGa jest językiem ruchowym opracowywanym przez wiele lat przez Ohada Naharina, stosowanym w codziennym treningu i praktyce tanecznej Batsheva Dance Company (Tel Awiw). Język GaGa jest nieustannie rozwijany i pogłębiany; opiera się na przekonaniu, że ruch ma leczącą, dynamiczną i nieustannie zmieniającą się moc. Podnosi świadomość własnych fizycznych słabości, przebudza odrętwiałe obszary ciała, obnaża fizyczne zafiksowania i oferuje sposoby ich eliminacji. Praca ta wzmacnia instynktowny ruch, łączy ruch świadomy z nieświadomym, pozwala na doświadczanie swobody i przyjemności w sposób prosty, w przyjaznej przestrzeni, w wygodnym ubraniu, przy muzyce, indywidualnie wraz z innymi.

Warsztaty GaGa/people są otwarte dla osób powyżej 16. roku życia, niezależnie od doświadczenia tanecznego czy ruchowego. Nauczyciel prowadzi uczestników poprzez serię wskazówek do ruchu, które są zaprojektowane jako proces ciągły. Zamiast powtarzać czyjś ruch, uczestnik aktywnie eksploruje zadania, odkrywając własne interpretacje informacji i wykonania ruchu.

Zajęcia GaGa/people oferują twórczą strukturę, która pozwala nawiązać kontakt z własnym ciałem i wyobraźnią, wzmocnić świadomość ciała, poprawić elastyczność i pewność siebie, a także doświadczać przyjemności ruchu w przyjaznej, inkluzywnej atmosferze.

O warsztatach Vinyasa joga:

Słowo Vinyasa oznacza „układać” lub „umieszczać w szczególny sposób” i odnosi się do zorganizowanej płynnej sekwencji asan, od początkowych prostych do pozycji bardziej zaawansowanych, których celem jest stworzenie równowagi ciała, umysłu i oddechu.

Vinyasa joga pozwala zbudować wewnętrzną i zewnętrzną równowagę, siłę fizyczną, elastyczność oraz wytrzymałość ciała. To wszystko, razem w połączeniu ze świadomym oddechem i medytacją, energetyzuje i orzeźwia ciało oraz umysł. Sekwencja asan mobilizuje ciało w inteligentny sposób, dając możliwość indywidualnego dopasowania praktyki jogi do własnego poziomu fizycznego, oraz aktualnego stanu psychicznego i nastroju.

Gosia Mielech – jest tancerką, choreografem, nauczycielem GaGa oraz pedagogiem tańca. Ukończyła Gaga Teacher’s Training Course w 2018 roku, pod kierownictwem artystycznym Bosmat Nossan, Saar Harari oraz opieką mentorską Ohada Naharina. Jest absolwentką Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Poznaniu. W latach 2007-2012 była solistką w Polskim Teatrze Tańca. Tańczyła w całym repertuarze teatru, współpracowała z wieloma polskimi oraz zagranicznymi choreografami, wśród których są: Ohad Naharin, Yossi Berg, Jacek Przybyłowicz, Yoshifumi Inao, Ewa Wycichowska, Gunhild Bjørnsgaard, Paulina Wycichowska i Thierry Verger. Związana jest z DanceLab – projektem artystycznym, który założyła w 2012 roku. Przez lata istnienia DanceLab stworzyła kilka spektakli dla zespołu: Sababa, NILREB, Anonymous, I’mperfect. Prezentuje swoje spektakle zarówno w Polsce, jak i na świecie, m.in.: w Londynie, Lizbonie, Jerozolimie, Tel Awiwie, Sztokholmie czy Berlinie.

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 11:30

Wrocław: Akademia Ruchu, ul. Ruska 47-48A

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close