Wrocław/ I „Persona”: La Chana – koncert muzyczno-taneczny

Zdjęcie: Wrocław/ I „Persona”: La Chana – koncert muzyczno-taneczny

Fot. materiały prasowe

Wersja do druku

Udostępnij

La Chana  jest niezwykle charyzmatyczną artystką. Występuje, siedząc na krześle. Jej taniec to czysta improwizacja, bo tylko w ten sposób – jak sama twierdzi – przekaz  może być  prawdziwy. Ma ponad 70  lat i po dwudziestu pięciu latach  przerwy, powróciła na scenę. Jej duch jest nadal bardzo silny. Posiada niezwykłą energię i szybkość stepowania. Jej powrót odbił się wielkim echem w świecie flamenco. Triumfuje na scenach najlepszych teatrów w Europie, w USA i w Japonii. Krytycy  teatralni są pod wielkim wrażeniem jej występów. Powrót na scenę, tak znakomitej gwiazdy lat 70., został uwieńczony dokumentalnym filmem pt. La Chana – królowa flamenco oraz publikacją jej biografii.

Występ tancerki jest niezapomnianym przeżyciem. Udowadnia, że nigdy nie jest za późno, że  zawsze warto walczyć o siebie i pokonywać stereotypy. Wrocławski koncert jest jedyny w Polsce i stanowi początek jej tegorocznego światowego tourné, które zakończy się w Nowym Jorku. Wydarzenie odbywa się w ramach I edycji cyklu Persona.

Wystąpią:

taniec: La Chana, Pedro Cordoba

gitara: Manuel Castilla Iglesia

śpiew: Joaquin Gomez Conteras, Antonio Campos Saavedra

Po koncercie kameralna fiesta flamenco dla zaproszonych gości.

Występowi La Chany towarzyszyć będą: pokaz La Chana – Królowa flamenco w Barbarze oraz wernisaż fotografii flamenco w Księgarni Hiszpańskiej Elite. Oba wydarzenia odbędą się 18 stycznia.

Więcej informacji o filmie

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Wrocław: Impart, ul Mazowiecka 17

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close