Wrocław/II Rusza Festiwal/III Laboratorium Ruchu ESK 2016: Warsztaty choreograficzne dla dzieci z Segni Mossi i Olą Osowicz

Zdjęcie: Wrocław/II Rusza Festiwal/III Laboratorium Ruchu ESK 2016: Warsztaty choreograficzne dla dzieci z Segni Mossi i Olą Osowicz

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Bezpłatne warsztaty choreograficzne dla dzieci mają na celu edukację najmłodszych w zakresie zwiększania świadomości ciała, stymulowania kreatywności oraz rozwoju motorycznego. Dzieci wraz z artystami będą badać związek pomiędzy ekspresją ruchów ciała a ekspresyjnymi walorami znaku. Skupią uwagę głównie na procesie kreatywnym, a nie na jego wyniku. Dzięki możliwości swobodnego eksperymentowania i rozwijania relacji z grupą, dzieciaki uczą się poszanowania różnic pomiędzy wszystkimi członkami grupy.

O warsztacie:

Kto powiedział, że trzeba rysować siedząc? Czy kiedy ręce wędrują po papierze, to reszta ciała ma pozostać uśpiona? Możesz rysować całym ciałem: biegając, skacząc i śmiejąc się. Możesz rysować nie patrząc, używając ciała drugiej osoby, rysować swoim głosem i w powietrzu. Może ci się udać, ale możesz się też zgubić. Możesz pozostawić znak nawet wtedy, kiedy pozostajesz w bezruchu.

Do kogo skierowany jest warsztat?

Dzieci w wieku 6-12

Segni Mossi to projekt badawczy Alessandro Lumare (artysty wizualnego) i Simony Lobefaro (choreograf). Założyciele grupy badają relację pomiędzy tańcem, jako materią o wymiarze przestrzennym i emocjonalnym a znakiem graficznym, jako „przedłużeniem” ciała i akcji.

Aleksandra Osowicz – absolwentka Forum Danca PEPCC – Choreographic Creation, Dance Research and Training Programme (2012) oraz Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu – wydziału: multimedia i fotografia (2010). W swoich projektach stara się połączyć dwa środowiska twórcze – sztukę wizualną i performance. Stypendystka: Instytut Muzyki i Tańca – Wspieranie aktywności międzynarodowej, Forum Danca w Lisbonie – PEPCC Choreographic Creation, Dance Research and Training Programme (2010- 2012), stypendium artystyczne prezydenta Wrocławia – Urząd Miejski Wrocławia, „Kultura polska na Świecie” – Instytut Adama Mickiewicza, „Dolina Kreatywna” – Telewizja Polska SA. Pierwszy kontakt z tańcem miała w 1995 roku. Od tego czasu występowała na deskach wielu teatrów państwowych oraz niezależnych w Polsce oraz za granicą. Od 2007 roku pracuje jako pedagog tańca współczesnego (kompozycja i improwizacja). W 2010 wraz z performerką Valentiną Parlato założyła H.A.L.F – host any living flesh, strukturę kolaboracyjną w ramach której tworzy i produkuje wydarzenia  choreograficzno-performatywne. Obecnie związana z platformą kuratorską Space for Culture oraz fundacją Avant Art.

Simona Lobefaro wywodzi się z multidyscyplinarnego treningu. Osią jej pracy jest taniec i performance. Artystka jest choreografką MAddAl, której artystyczne korzenie wyrastają z idei, by w centrum pracy znajdowało się to, co nieoczekiwane. Proponuje rozwiązania sceniczne, które pozostają otwarte a rezultat nie jest oczywisty. Simona jest członkiem taneczno-badawczej grupy Sistemi Dinamici Altamente Instabili. Jako trener prowadzi warsztaty ruchowe dla dzieci w szkołach publicznych i w placówkach prywatnych. Dla dorosłych organizuje zajęcia z reserch dance. Simona uczestniczy w treningu Officina COREografica i od lat współpracuje z Mus-e Italia Onlus – Roma.

Alessandro Lumare jest autorem ilustracji w książkach dla dzieci, trenerem sztuki oraz prowadzi staże. Ma dziesięcioletnie profesjonale doświadczenie w tworzeniu wideo. Jest tancerzem oraz animatorem kultury. Jego artystyczne poszukiwania charakteryzują się multidyscyplinarrnym podejściem i innowacyjnością.

Zapisy odbywają się drogą mailową: info@ruszafestiwal.pl, atutysztuki@gmail.com

Więcej informacji o warsztatach, pedagogach oraz harmonogram festiwalu na stronie: www.ruszafestiwal.pl

Do pobrania:

Program festiwalu

Harmonogram

Cennik

Mapka miejsc

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 10:00

Wrocław: Bar Barbara, ul. Świdnicka 8b, godz. 10.00-12.00

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close