Wrocław/II Rusza Festiwal: Improwizacja z Marysią Stokłosą – warsztaty

Zdjęcie: Wrocław/II Rusza Festiwal: Improwizacja z Marysią Stokłosą – warsztaty

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Struktura pracy skupi się na procesie podejmowania decyzji, który jest nieodłączną częścią tworzenia przedstawienia oraz improwizacji. Uczestnicy warsztatu zastanowią się, jak poruszać się między działaniem intuicyjnym a analitycznym. Przyjrzą się także temu, jak można „włączać” lub „wyłączać” umiejętność korzystania z narzędzi kompozycji, tworzyć choreograficznie lub pozwolić sobie zatracić się w akcji.

Prowadząca będzie w trakcie zajęć ćwiczyć łączenie roli obserwatora z rolą uczestnika, tak aby stał się świadomym sprawcą zmian. Ważnym elementem będzie także działanie w zmieniającej się perspektywie improwizowania solo i w zespole. Grupa będzie czerpać inspiracje do ruchu czy działania zarówno z siebie, jak i z otoczenia.

Marysia Stokłosa w trakcie swojej pracy koncentruje się na stanach, w których granice działania są półprzepuszczalne, indywidualność zaciera się i nadrzędną rolę zaczyna odgrywać działanie/scena/obraz/materiał. Kiedy decyzja jednostki miesza się z decyzją grupy, improwizacja zbiorowa opiera się na tańcu solo, a jedna akcja jest sumą wielu perspektyw.

Trwają zapisy na zajęcia z najlepszymi światowymi tancerzami, performerami oraz pedagogami. W zależności od wybranych warsztatów są jeszcze wolne miejsca, jednak warto się pospieszyć, ponieważ liczba miejsc jest ograniczona.

Zapisy odbywają się drogą mailową: info@ruszafestiwal.pl. Można wybrać pojedyncze zajęcia lub skorzystać z karnetu na cały festiwal. W programie znajdziemy wiele bezpłatnych warsztatów, a płatne zaczynają się już od 25 złotych.

 

Więcej informacji o warsztatach, pedagogach oraz harmonogram festiwalu na stronie: www.ruszafestiwal.pl

Do pobrania:

Program festiwalu

Harmonogram

Cennik

Mapka miejsc

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 15:30

Wrocław: The One Hostel, Rynek 30, godz. 15.30-18.30

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close