Wrocław/II Rusza Festiwal: Voice Tale z Ditte Berkeley – warsztaty

Zdjęcie: Wrocław/II Rusza Festiwal: Voice Tale z Ditte Berkeley – warsztaty

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Ditte Berkeley ukończyła Rose Bruford College of Speech and Drama w Londynie, w Wielkiej Brytanii. Jest członkinią Teatru ZAR oraz badaczką w dziedzinie głosu w Instytucie im. J. Grotowskiego we Wrocławiu. Znana z ról teatralnych – m.in. z tryptyku Ewangelie Dzieciństwa Teatru ZAR (nagrodzonych m.in. na festiwalu Fringe w Edynburgu), a także ról filmowych – m.in. Papusza czy Daas. W 2010 roku zorganizowała we Wrocławiu pierwszą sesję cyklicznych imprez o nazwie VoicEncounters – Odzyskiwanie Głosu, skupiającą się na badaniach i wymianie kultur wokalnych z całego świata.

Podczas zajęć artystka wraz z uczestnikami skupi się na odkrywaniu siły i możliwości w obrębie własnych głosów – poprzez odbicie ich i połączenie się z innymi głosami. Siła odpowiedniej pozycji ciała połączona z dźwiękiem własnego głosu, pozwala odkryć jego bogactwo. Celem spotkań jest rozpoznanie możliwości własnego głosu w towarzyszeniu innych, a także rozpoznanie siły wspólnego brzmienia i polifonii. Poruszona zostanie kwestia dialogu pomiędzy dźwiękiem a ruchem oraz tego, jak współistnieć w tworzeniu harmonii wokalnej.

Trwają zapisy na zajęcia z najlepszymi światowymi tancerzami, performerami oraz pedagogami. W zależności od wybranych warsztatów są jeszcze wolne miejsca, jednak warto się pospieszyć, ponieważ liczba miejsc jest ograniczona.

Zapisy odbywają się drogą mailową: info@ruszafestiwal.pl.Można wybrać pojedyncze zajęcia lub skorzystać z karnetu na cały festiwal. W programie znajdziemy wiele bezpłatnych warsztatów, a płatne zaczynają się już od 25 złotych.

 

Więcej informacji o warsztatach, pedagogach oraz harmonogram festiwalu na stronie: www.ruszafestiwal.pl

Do pobrania:

Program festiwalu

Harmonogram

Cennik

Mapka miejsc

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 11:00

Wrocław: Muzeum Architektury, ul. Bernardyńska 5, godz. 11.00-13.00, 13.30-15.30/16.30

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close