Wrocław/III Laboratorium Ruchu ESK 2016: Anna Piotrowska „or landscape clitori (Close to gate No. 5)”

Zdjęcie: Wrocław/III Laboratorium Ruchu ESK 2016: Anna Piotrowska „or landscape clitori (Close to gate No. 5)”

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach III edycji Laboratorium Ruchu ESK 2016 i Centrum Inicjatyw Artystycznych zapraszają na pokaz spektaklu Anny Piotrowskiej or landscape clitoris (Close to gate No.5). Przedstawienie or landscape clitoris (Close to gate No.5) Anny Piotrowskiej powstało na zaproszenie Perypezye Urbane Media Collective z Mediolanu w ramach interdyscyplinarnego projektu DanceMe. Misją PERYPEZYE URBANE jest wspieranie badań zarówno dla sztuk wizualnych, jak i performatywnych. Do projektu zostało zaproszonych 6 performerów, 2 muzyków, 2 artystów wideo i 1 krytyk. W ramach projektu w przeciągu roku powstało 6 przedstawień. Poprzez pracę przez internet powstał cały system DanceMe wpierany i wspierający artystów. Przedstawienie Anny Piotrowskiej jest piątym z kolei powstałym spektaklem w ramach projektu.

Close to gate No. 5 jest swoistą obserwacją i uczestniczeniem w długim artystycznym procesie, często poddającym próbie przesuwanie granic wartości artystycznych i jednocześnie łamiący bariery przyzwyczajeń. DanceMe było wielką lekcją pokory i nauką słuchania i zrozumienia drugiego artysty.

Taniec jest narzędziem poruszającym emocje, wyobraźnię, jest narzędziem, które gra z fikcją i angażuje rzeczywistość. Poprzez taniec można dotknąć przestrzeni. Można być wspieranym przez nią i można poczuć się wolnym w sztucznej wolności. Przyjemność bycia w systemie DanceMe znaczy bardzo wiele. Po pierwsze wszyscy w „systemie” są różni. Na samym początku istniała nadzieja, że można choć trochę zmienić siebie. Niestety i może na szczęście nie zdarzyło się to.  Nie można pozbyć się własnej wrażliwości.

premiera: Studio 28, Mediolan

koncepcja, kreacja i wykonanie: Anna Piotrowska

muzyka: Dario Congedo, Giulio Escalona, Anna Piotrowska

video: Mariano Leotta

przedstawienie przygotowane w ramach projektu DanceMe. (www.danceme.org)

produkcja: Perypezye Urbane Media Collective

Wstęp wolny!

Kurator projektu: Adam Kamiński

Projekt Laboratorium Ruchu ESK 2016  – III edycja realizowany we współpracy z ESK 2016 i z Instytutem Muzyki i Tańca.

Logo ESK Wrocław (miniaturka)     IMIT (miniaturka)

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 20:00

Wrocław: Barbara: infopunkt, kawiarnia, kultura, ul. Świdnicka 8 c

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close