Wrocław/III Laboratorium Ruchu ESK 2016: António Onio, Braulio Bandeira „DIVOCEAN”

Zdjęcie: Wrocław/III Laboratorium Ruchu ESK 2016: António Onio, Braulio Bandeira „DIVOCEAN”

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach III edycji Laboratorium Ruchu ESK 2016 Centrum Inicjatyw Artystycznych zaprasza na spektakl DIVOCEAN portugalskich artystów: António Onio i Braulio Bandeira.

O performansie:

Mantry muzyczne tworzą tutaj intensywną warstwę doznań fizycznych. Emocje, uczucia, wspomnienia, materializują się, skupiają się

wokół praktyki pobożności. Ile możesz dać? Ile można czuć? Ile z tego, co czujesz, jest prawdziwe? Jak możemy produkować własne pejzaże fantazji?

,,Ja potrzebuję dodatkowego dnia w tygodniu na tydzień.

Dodatkowej godziny na zegarze.

Tak, ja potrzebuję dodatkowego miesiąca w roku.

Jednego, dodatkowego urlopu, aby złożyć pocałunek na twojej twarzy.”

Ciara, Speechless

Choreografia: António Onio Braulio Bandeira

Taniec: António Onio

António Onio (Portugalia) studiował taniec w SNDO w Amsterdamie. Od 2011 António rozwija własną drogę twórczą, działa i pracuje z Miguelem Pereirą, Tian Rotteveelem, Igorem Dobričić, Diego Gilem, Tiago Guedes i innymi. W 2013 roku otrzymał Stypendium DanceWEB w Wiedniu. Jego prace koncentrują się na zgłębianiu barier między tym co prywatne, intymne a tym, co ogólnodostępne. Traktuje ciało jako narzędzie, kwestionujące określone, stereotypowe role. Porusza kwestie queer, prowokuje poprzez wyolbrzymioną lekkość, elastyczność ruchów, manifestuje niechęć wobec skostniałych systemów wartości. Traktuje swoją działalność artystyczną jako walkę z systemem, gdzie wszystko jest perfekcyjne i przewidywalne.

Braulio Bandeira rozpoczął jako aktor w ESMAE w Portugalii, jednej z najważniejszych szkół teatralnych. Potem przeniósł się do Kopenhagi, aby szukać różnych metod tworzenia teatru. Studiował sztukę mimu i techniki cyrkowe. Uczył się butoh i improwizacji kontaktowej. Dostał stopień licencjata we Francji, współpracował i uczył się w zespole Maguy Marin w Lyonie. Obecnie występuje w spektaklach tanecznych m.in: Bodieslanguage w choreografii duetu matanicola. Rozwija swoją pracę jako solista, zajmuje się muzyką eksperymentalną, tworzy prace z zakresu wideo i performanse.

Projekt Laboratorium Ruchu ESK 2016  – III edycja przy wsparciu przez ESK 2016  i Instytut Muzyki i Tańca, Wydział Kultury Urzędu Miasta Wrocławia

Logo ESK Wrocław (miniaturka)   IMIT (miniaturka)   Logo Wrocław (miniaturka)

Kurator projektu: Adam Kamiński

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Wrocław: Barbara: infopunkt, kawiarnia, kultura, ul. Świdnicka 8b

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close