Wrocław/III Laboratorium Ruchu ESK 2016/Noc Muzeów 2015: Wojciech Mackiewicz „O wolności do nagości”

Zdjęcie: Wrocław/III Laboratorium Ruchu ESK 2016/Noc Muzeów 2015: Wojciech Mackiewicz „O wolności do nagości”

Wersja do druku

Udostępnij

Fundacja Jadalnia Sztuki i Stowarzyszenie „Jest Człowiek” zapraszają na NOC MUZEÓW 2015 WROCŁAW. W ramach wydarzenia odbędzie się wykład Wojciecha Mackiewicza O wolności do nagości. Wykład jest częścią projektu Laboratorium Ruchu – III edycji wspieranej przez ESK 2016 i Instytut Muzyki i Tańca.

Wojciech Mackiewicz – absolwent pedagogiki specjalnej na wrocławskiej Akademii Wychowania Fizycznego i filozofii na Uniwersytecie Wrocławskim. Aktualnie doktorant III roku w Doktoranckim Studium Nauk o Polityce, Filozofii i Socjologii UWr. Swoje zainteresowania badawcze koncentruje wokół filozoficznie rozumianej cielesności człowieka, jej relacji do niepełnosprawności fizycznej i umysłowej, filozoficznych interpretacji postępującej technologizacji i wirtualizacji sfery podmiotowości człowieka. Organizator konferencji naukowych: Przeszłość, teraźniejszość, przyszłość czasu (16.03.2010 r., Instytut Filozofii UWr.), Kulturowe koncepcje przestrzeni (29.09.2011 r., Instytut Filozofii UWr.). Współorganizator sympozjum naukowego Odsłony wcielenia: religijne interpretacje cielesności (21 października 2011 r.), organizator paneli filozoficznych w ramach XII, XIII, XV, XVII edycji Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. Laureat stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego (2010/2011) oraz Nagrody Dziekana za szczególne osiągnięcia w trakcie studiów. Aktualnie prowadzi zajęcia na Wydziale Nauk Społecznych UWr. Cielesność w przestrzeni społecznej.

Wstęp wolny.

Podczas Nocy Muzeów 2015 projekt Laboratorium Ruchu będą reprezentować jeszcze następujące wydarzenia:

– oprowadzanie kuratorskie po wystawie fotografii Marty Ankiersztejn Frozen;

pokaz tańca flamenco w wykonaniu uczennic Katarzyny Radułowicz – CENTRO DEL ARTE FLAMENCO i zapowiedź aukcji obrazów Moniki Zagały

pokaz spektaklu Joanny Czajkowskiej i Artura Aponowicza Crash!

Maya Deren The Very Eye Of Night, A Study In Choreography For Camera – pokaz filmów

Wystawa fotografii tańca Marty Ankiersztejn Frozen odbywa się w dniach 30 kwietnia (wernisaż) – 1 czerwca 2015 roku (Galeria Jadalnia).

 

Kuratorzy projektu: Liliana Chromińska, Adam Kamiński.

Projekt wspierany przez Wydział  Kultury Urzędu Miejskiego Wrocławia, Instytut Muzyki i Tańca, ESK Wrocław 2016 i Fundację Jadalnia Sztuki

Logo ESK Wrocław (miniaturka)   IMIT (miniaturka)Logo Wrocław (miniaturka)Logo Galeria Jadalnia (miniaturka)

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close