Wrocław/Impart/I’m part of: Polski Teatr Tańca „Wesele.Poprawiny”

Zdjęcie: Wrocław/Impart/I’m part of: Polski Teatr Tańca „Wesele.Poprawiny”

materiały organizatora

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach cyklu I’m part of Polski Teatr Tańca zagra w Imparcie spektakl pod tytułem Wesele. Poprawiny.  Sztuka ma inspirować do refleksji o naszym wspólnotowym „tu i teraz”, o dialogu między pokoleniami, o historii przedstawień Wesela i historiach prywatnych wesel.

W Weselu. Poprawinach Polskiego Teatru Tańca w reżyserii Marcina Libera, jak w Weselu Stanisława Wyspiańskiego, odbijają się losy Polski i Polaków, ale też przetworzone przez artystów tradycje towarzyszące polskim zabawom weselnym.

W streszczeniach rzecz brzmi prosto. Inteligent z miasta żeni się z chłopką. Potem rozpadły się wspólnoty, w których ludzie żyli cale życie, wieś migrowała do miasta, chłopskie dzieci poszły na studia. Nastała demokracja, wraz z nią przybył kapitalizm, a ponowoczesność stawiała na „tu i teraz”, podważała wagę tradycji i ciągłości. Na scenie spotykają się różne pokolenia Polaków. Pokolenie naszych dziadków i rodziców, których doświadczenia rzeźbiły ruchy płyt tektonicznych historii i przemian społecznych. W ich prywatnych „historiach weselnych” odbijają się losy Polski i Polaków, a rodzinne mitologie stają się częścią wielkiej narracji historycznej. Pokolenie dwudziestolatków, których nie łączą doświadczenia wojen, strajków, spania na styropianie. To o nich mówią Millenialsi, pokolenie Y. Ważne dla nich daty określa nie historia, ale konsumpcja i popkultura – pierwsze portale społecznościowe, fast foody na ulicach, nowe narkotyki, coraz cieńsze laptopy, podróże bez paszportu. Są i ci najmłodsi. Co ukształtuje ich doświadczenia – tego nie wiemy. Co ten międzypokoleniowy dialog z Wyspiańskim, seans zbiorowej pamięci, powie nam o nas samych i dzisiejszej Polsce? Zapraszamy na poprawiny – mówi Magdalena Zaniewska, odpowiedzialna za opiekę dramaturgiczną.

Reżyseria: Marcin Liber

Scenografia i kostiumy: Mirek Kaczmarek

Muzyka: RSS B0YS

Ruch: artyści Polskiego Teatru Tańca

Opieka dramaturgiczna: Magdalena Zaniewska

Opieka choreograficzna: Iwona Pasińska

Występują: Urszula Bernat-Jałocha, Fabian Fejdasz, Julia Hałka, Paulina Jaksim, Jerzy Kaźmierczak, Katarzyna Kulmińska, Zbigniew Kocięba, Paweł Malicki, Marcin Motyl, Michał Przybyła, Katarzyna Rzetelska, Sandra Szatan, Dominik Więcek, Emily Wong, Adrian Radwański, Marta Da Pinto (stażystka) oraz seniorzy i juniorzy z grupy Movements Factory

Warsztat ludowy: Leszek Rembowski

Reżyseria światła: Mirek Kaczmarek

Asystenci kostiumografa: Adriana Cygankiewicz, Krystian Szymczak

Produkcja: Polski Teatr Tańca

Współprodukcja: Centrum Kultury ZAMEK

Projekt graficzny: Piotr Zdanowicz

Światła: Przemysław Gapczyński

Akompaniament: Zuzanna Majewska

Koordynator ds. produkcji: Natalia Gorzelańczyk

Obsługa sceny: Grzegorz Potocki, Andrzej Przybyszewski

Czas trwania: 90 min.

Bilety w cenie 15-30 zł do kupienia na strefakultury.pl, eventim.pl oraz w salonach Media Markt, Saturn i Empik

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 20:00

Wrocław: Impart, ul. Mazowiecka 17

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close