Wrocław/In Between Festivals: Agata Siniarska – warsztaty performatywne

Zdjęcie: Wrocław/In Between Festivals: Agata Siniarska – warsztaty performatywne

Fot. materiały Teatru ROZBARK.

Wersja do druku

Udostępnij

In Between Festivals to całoroczny cykl wydarzeń poświęconych berlińskiej scenie jazzowej i tańca współczesnego. Agata Siniarska porpowadzi warsztaty performatywne. Warsztat skierowany jest do osób zainteresowanych różnokierunkową praca z ciałem: do praktyków, teoretyków, jak i odważnych płaczących amatorów.

Koszt: 50zł.

Zapisy: olaosowicz@gmail.com.

Czas trwania warsztatu: 3 godziny.

Prowadząca o warsztacie:

Podczas tego warsztatu skupimy się nad wielostronnymi poziomami praktykowania płaczu i rozwijania wokół niego metodologii pracy. Poprzez rozmaite współczesne techniki pracy z ciałem (techniki taneczne, techniki pracy nad stanami) będziemy śledzić i nazwać konkretne działania fizyczne płaczącego ciała. Biorąc pod uwagę zachowania społeczne i ich analizę kulturowa, będziemy badać w jaki sposób płacz może być powielany (praca z obecnością, ciało w doświadczeniu scenicznym) i w jaki sposób służy jako narzędzie produkowania „prawdy”, narzędzie istotnej społecznej retoryki. Tak zdobyte doświadczenia postaramy się wykorzystać jako tworzywo artystyczne.

Agata Siniarska prowadzi swoje dociekania wokół dzialan scenicznych, praktyk, wykładów performatywnych, wideo, innych. Dając szansę przez lata różnym rodzajom form teatralnych, po ukończeniu studiow choreograficznych, obecnie koncypuje zabawne badania feministyczne (feminist fun studies), kultywując swe pragnienia wobec języka i pisania, kina i animacji. Jest współzalożycielką female trouble – kolektywu opertego na przyjaźni, którego dzialania obracają się wokół tożsamości, ciała, feminizmu, przyjemności, afirmacji i miłości. Uzależniona od fikcji Agata prowadzi swe dochodzenia, tworząc z siebie samej, poprzez przypisane jej kulturowe struktury, narzędzia wizualnej retoryki. Każdy wizerunek, podsycany przez energię głębokiej teoretycznej jękliwości, robi z pasją i wielką fascynacją. Wielokrotnie nie samotnie, ale w kompanii wielu wspaniałych awanturników.

***

In Between Festivals to nie kolejny festiwal, tylko całoroczny cykl koncertów i spektakli tańca współczesnego. Wśród zaproszonych zespołów znajdują się gwiazdy alternatywnej berlińskiej sceny, które często gościć będą we Wrocławiu po raz pierwszy. Swoje produkcje taneczne w pierwszej połowie roku zaprezentują Hermann Heisig, Rafał Dziemidok i Ewa Garniec, Maria F. Scaroni, Vania Rovisco oraz Jule Flierl. Produkcjom tanecznym towarzyszyć będą rozmowy prowadzone przez Anię Nowak, Agatę Siniarską i Karolinę Wycisk.

In Between Festivals jest częścią współpracy „Wrocław-Berlin”, którą zainicjowała Fundacja Zukunft Berlin i Wrocław 2016 – Europejska Stolica Kultury. Partnerzy projektu to Kulturstiftung des Bundes, Hewlett Packard, Kulturprojekte Berlin, Luneta, Mediapool i Mica Moca. Finansowany jest przez Komisję Europejską oraz Stiftung Deutsche Klassenlotterie w Berlinie.

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:00

Wrocław: BARBARA: infopunkt / kawiarnia / kultura, ul. Świdnicka 8c

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close