Wrocław/In Between Festivals: Eva Meyer-Keller „Death is certain” – performans

Zdjęcie: Wrocław/In Between Festivals: Eva Meyer-Keller „Death is certain” – performans

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

In Between Festivals to całoroczny cykl wydarzeń poświęconych berlińskiej scenie jazzowej i tańca współczesnego. Podczas lipcowej odsłony wydarzeń tanecznych wystąpi Eva Meyer-Keller z performansem Death is certain. W performansie Death is certain Eva Meyer-Keller obmyśla trzydzieści sześć mini scenariuszy tortur i egzekucji, które przekształcają małe nieskazitelne ciała owoców do postaci, które widzowie coraz bardziej identyfikują z ludźmi. Przedmioty codziennego użytku domowego stają się agentami śmierci, a niemal chirurgicznie czysty stół przypomina sceny z uboju rytualnego. Artystka gra na zbiorowej pamięci obrazów z obozów zagłady, zamieniając codzienną czynność w coś brutalnego.

Około stu pedantycznie uporządkowanych naczyń i narzędzi kuchennych leży na stole. Obok nich trzydzieści sześć wiśni ułożono w dokładnym wzorze. Artystka ubrana na czarno spokojnie nakłada biały fartuch, bierze wiśnię i usuwa jej łodygę, następnie nicią dentystyczną i taśmą klejącą mocuje ją do drugiego stołu.

Produkcja: Eva Meyer-Keller
Organizacja: Alexandra Wellensiek
Dzięki przyjaznemu wsparciu: Vooruit Gent, Stuk Leuven dzięki: Alexandra Bachzetsis, Juan Dominguez, Mette Edwardsen, Cuqui Jerez, Martin Nachbar, Rico Repotente
Czas trwania: ok. 35 minut

Bilety: 15 zł.

***

In Between Festivals to nie kolejny festiwal, tylko całoroczny cykl koncertów i spektakli tańca współczesnego. Wśród zaproszonych zespołów znajdują się gwiazdy aternatywnej berlińskiej sceny, które często gościć będą we Wrocławiu po raz pierwszy. Swoje produkcje taneczne w pierwszej połowie roku zaprezentują Hermann Heisig, Rafał Dziemidok i Ewa Garniec, Maria F. Scaroni, Vania Rovisco oraz Jule Flierl. Produkcjom tanecznym towarzyszyć będą rozmowy prowadzone przez Anię Nowak, Agatę Siniarską i Karolinę Wycisk.

In Between Festivals jest częścią współpracy „Wrocław-Berlin”, którą zainicjowała Fundacja Zukunft Berlin i Wrocław 2016 – Europejska Stolica Kultury. Partnerzy projektu to Kulturstiftung des Bundes, Hewlett Packard, Kulturprojekte Berlin, Luneta, Mediapool i Mica Moca. Finansowany jest przez Komisję Europejską oraz Stiftung Deutsche Klassenlotterie w Berlinie.

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 20:00

Wrocław: Infopunkt Nadodrze, ul. Łokietka 5/1

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close