Wrocław/In Between Festivals: Grupa Artystyczna Koncentrat „Gdy ja to my” i bücking&kröger „Naragonia”

Zdjęcie: Wrocław/In Between Festivals: Grupa Artystyczna Koncentrat „Gdy ja to my” i bücking&kröger „Naragonia”

Fot. Tomasz Baran.

Wersja do druku

Udostępnij

In Between Festivals to całoroczny cykl wydarzeń poświęconych berlińskiej scenie jazzowej i tańca współczesnego. Podczas październikowej odsłony jednego wieczoru Grupa Artystyczna Koncentrat pokaże przedstawienie Gdy ja to my a duet choreograficzny bücking&kröger wystąpi z przedstawieniem Naragonia.

Gdy ja to my jest kolejnym projektem Koncentratu, powstającym w Warszawie i Berlinie w ramach współpracy pomiędzy artystami z Polski i Niemiec dzięki środkom pozyskanym z instytucji wspierających tego typu inicjatywy. Jest to także kolejny projekt Grupy poświęcony osobie performera-tancerza jako głównego twórcy performansu tanecznego, który traktuje choreografię jako kontekst, motyw, temat, inspirację, nie zaś jako zadanie podlegające bezwarunkowemu wykonaniu. Tematem utworu jest bycie razem jako podstawowy element kondycji ludzkiej. Człowiek jest rzekomo zwierzęciem społecznym i nie umie funkcjonować poza grupą. Ile kosztuje nas bycie razem? Ile, i do jakiego stopnia, jesteśmy skłonni/w stanie w tym celu poświęcić? Czy bycie razem jest w ogóle możliwe? Co oznacza samo słowo „razem”? Gdy ja to my analizuje te kwestie poprzez wspólną praktykę taneczną, pomiędzy samymi wykonawcami oraz na pomiędzy wykonawcami i widownią.

TRAILER

Koncept i reżyseria: Rafał Dziemidok
Taniec i choreografia: Florian Bücking, Rafał Dziemidok, Magdalena Jędra, Raisa Kröger
Muzyka: John Digweed
Światła, kostiumy, grafika: Ewa Garniec
Management: Marta Zientkowska
Produkcja: Grupa Artystyczna KONCENTRAT
Finansowanie: Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej, Instytut Goethego
Specjalne podziękowania: Teatr WARSawy, Uferstudios Berlin, AK Productions

Naragonia
Naragonia to nazwa fikcyjnego państwa, ziemi obiecanej, do której zmierza tytułowy Statek Głupców w poemacie Sebastiana Branta z 1494 roku. W spektaklu Narragonia bücking&kröger dwoje ludzi wyrusza w podróż ku wielkiej nadziei, po to, by nagle utknąć w miejscu.

Koncepcja, choreografia i taniec: Florian Bücking and Raisa Kröger
Scenografia: Fabian Reimann
Dźwięk: Constantin Popp
Światło: Martin Pilz
Produkcja i dramaturgia: Johanna Withelm
Finansowanie: Bezirksamt Pankow – Fachbereich Kunst und Kultur, Senatskanzlei – Kulturelle Angelegenheiten (stipendium 2015).

bücking&kröger to choreograficzny duet, założony w 2014 roku, który w szerokim rozumieniu zajmuje się tańcem, architekturą, performansem i społeczną rzeźbą. Rozpoczęli karierę premierą The wall // exercises on borders (eng. Mur // ćwiczenia na granicach) w Berlinie. W marcu 2016 roku zaprezentowali swoją pełnometrażową produkcję Narragonien (niem. Naragonia) w berlińskim teatrze Dock11.

Wstęp wolny!

***

In Between Festivals to nie kolejny festiwal, tylko całoroczny cykl koncertów i spektakli tańca współczesnego. Wśród zaproszonych zespołów znajdują się gwiazdy alternatywnej berlińskiej sceny, które często gościć będą we Wrocławiu po raz pierwszy. Swoje produkcje taneczne w pierwszej połowie roku zaprezentują Hermann Heisig, Rafał Dziemidok i Ewa Garniec, Maria F. Scaroni, Vania Rovisco oraz Jule Flierl. Produkcjom tanecznym towarzyszyć będą rozmowy prowadzone przez Anię Nowak, Agatę Siniarską i Karolinę Wycisk.

In Between Festivals jest częścią współpracy „Wrocław-Berlin”, którą zainicjowała Fundacja Zukunft Berlin i Wrocław 2016 – Europejska Stolica Kultury. Partnerzy projektu to Kulturstiftung des Bundes, Hewlett Packard, Kulturprojekte Berlin, Luneta, Mediapool i Mica Moca. Finansowany jest przez Komisję Europejską oraz Stiftung Deutsche Klassenlotterie w Berlinie.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 20:00

Wrocław: Synagoga pod Białym Bocianem, ul. Pawła Włodkowica 7

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close