Wrocław/In Between Festivals: Herman Heisig „Slap/Stick”

Zdjęcie: Wrocław/In Between Festivals: Herman Heisig „Slap/Stick”

Fot. Diego Agulló

Wersja do druku

Udostępnij

In Between Festivals to całoroczny cykl wydarzeń poświęconych berlińskiej scenie jazzowej i tańca współczesnego. Pierwsze trzy wydarzenia odbędą się w klubo-teatrze ToTu i Klubie Firlej we Wrocławiu. Spotkania z tancerzami poprowadzi Karolina Wycisk.

Cykl wydarzeń tanecznych otworzy spektakl Hermanna Heisiga Slap/Stick. Heisig jest berlińskim tancerzem i choreografem, absolwentem Die Etage. Pracował między innymi dla Meg Stuart, Damaged Goods, Tomasza Lehmana i Martine Pisani. Slap / Stick dedykowany jest fizyczności roztargnienia, przesadzie i mechanicznym ruchom. Spektakl został wyprodukowany przez Hermanna Heisiga we współpracy z tanz.tausch i SOPHIENSÆLE.

O spektaklu:

Przygotuj się, weź rozbieg i odnieś całkowitą porażkę. Przy pomocy komicznych gestów i zmyślonych brazylijskich tańców, Hermann Heisig dedykuje Slap/Stick fizyczności roztargnienia, przesadzie i mechanicznym ruchom. Solo o ogromie przestrzeni i ciągłej odmowie wydajności. Przymus jako motor podróży przez nonsens, naiwność i ekstazę.

Koncept, choreografia i scenografia: Hermann Heisig

Podziękowania dla: Silke Z., Nuno Lucas, Anna Volkland, Elpida Orfanidou

Dźwięk: Tian Rotteveel

Światło: Benjamin Schälike

Scenografia: Jaka Plesec

Produkcja: Susanne Ogan

Hermann Heisig jest artystą, którego zajmuje taniec i choreografia. Tworzy w Berlinie. Urodzony w 1981 roku w Lipsku zaczął angażować się w taniec współczesny w 1997 roku, kiedy wziął udział w konkursie na „najlepszy solowy taniec” na festiwalu w Lipsku. W kolejnych latach, a podczas studiów na Die Etage w Berlinie stworzył wiele solowych występów w klubach i galeriach. Współpracował z wieloma muzykami i artystami (m.in. Anja Müller, Marina Quesada, Diana Wesser, Brockdorff Klang Labor). W 2007 roku brał udział w ex.e.r.ce 07, siedmomiesięcznym programie poświęconym choregrafii na CCN Montpellier pod kierownictwem Mathilde Monnier i Xavier Le Roy. Po powrocie w Berlinie, Hermann pracował jako tancerz dla Meg Stuart / Damaged Goods, Begum Erciyas, Tomasz Lehman, Corinna Harfouch, Martin Nachbar i Martine Pisani. Autorskie występy Hermannsa ewoluują z zainteresowania fizycznym odkrywaniem nonsensu, niezamierzonych działań, zawłaszczenia siebie lub automatyzmem.

Bilety: 15 zł

fb: https://web.facebook.com/events/1503866149920173/

***

In Between Festivals to nie kolejny festiwal, tylko całoroczny cykl koncertów i spektakli tańca współczesnego. Wśród zaproszonych zespołów znajdują się gwiazdy alternatywnej berlińskiej sceny, które często gościć będą we Wrocławiu po raz pierwszy. Swoje produkcje taneczne w pierwszej połowie roku zaprezentują Hermann Heisig, Rafał Dziemidok i Ewa Garniec, Maria F. Scaroni, Vania Rovisco oraz Jule Flierl. Produkcjom tanecznym towarzyszyć będą rozmowy prowadzone przez Anię Nowak, Agatę Siniarską i Karolinę Wycisk.

In Between Festivals jest częścią współpracy „Wrocław-Berlin”, którą zainicjowała Fundacja Zukunft Berlin i Wrocław 2016 – Europejska Stolica Kultury. Partnerzy projektu to Kulturstiftung des Bundes, Hewlett Packard, Kulturprojekte Berlin, Luneta, Mediapool i Mica Moca. Finansowany jest przez Komisję Europejską oraz Stiftung Deutsche Klassenlotterie w Berlinie.

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 19:00

Wrocław: ToTu, ul. Hubska 6.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close