Wrocław/In Between Festivals: SEQUOIA i Yuko Kaseki – koncert i performans butoh

Zdjęcie: Wrocław/In Between Festivals: SEQUOIA i Yuko Kaseki – koncert i performans butoh

Fot. materiały ASF.

Wersja do druku

Udostępnij

In Between Festivals to całoroczny cykl wydarzeń poświęconych berlińskiej scenie jazzowej i tańca współczesnego. Podczas majowej odsłony wydarzeń muzycznych wystąpią zespół SEQUOIA i tancerka butoh Yuko Kaseki.

Muzycy wykorzystują różnorodne techniki, jak również niekonwencjonalne narzędzia i przedmioty, a ich muzyka to eksperyment i badanie dźwiękowych możliwości tego instrumentu. Repertuar oparty jest na improwizacji i pomysłach graficznych. Skład został założony w 2011 roku przez Klausa Kürversa, architekta, historyka kultury i muzyka związanego z berlińską sceną improwizowaną. Pozostali członkowie to: Meinard Kneer, aktywny zarówno na holenderskiej jak i berlińskiej scenie improwizowanej, założyciel Evil Rabbit Records; Kanadyjczyk Miles Perkins, często współpracujący z francuskim pianistą Benoit Delbecq oraz Włoch Antonio Borghini.

 

Koncertowi towarzyszyć będzie występ Yuko Kaseki – tancerki butoh. Studia tańca butoh zaczęła jeszcze w Japonii, a dokończyła w Niemczech na Akademii Sztuk Pięknych w Braunshweigu (Hochschule für Bildende Künste), pod kierunkiem Anzu Furukawy. Ma za sobą setki występów na całym świecie, jest współzałożycielką grupy Cokaseki. Ma ogromne doświadczenie współpracy na gruncie muzyki czy sztuk wizualnych. Można wymienić choćby inkBoat (San Francisco), CAVE (New York), Isak Immanuel/Tableau Stations(San Francisco), Teatr Thikwa (Berlin), czy duet improwizowany z Antonisem Anissegosem (Berlin).

http://cargocollective.com/yukocokaseki

Klaus Kürvers – kontrabas
Meinard Kneer – kontrabas
Miles Perkins – kontrabas
Antonio Borghini – kontrabas
Yuko Kaseki – taniec butoh

Bilety: 15 zł.

***

In Between Festivals to nie kolejny festiwal, tylko całoroczny cykl koncertów i spektakli tańca współczesnego. Wśród zaproszonych zespołów znajdują się gwiazdy aternatywnej berlińskiej sceny, które często gościć będą we Wrocławiu po raz pierwszy. Swoje produkcje taneczne w pierwszej połowie roku zaprezentują Hermann Heisig, Rafał Dziemidok i Ewa Garniec, Maria F. Scaroni, Vania Rovisco oraz Jule Flierl. Produkcjom tanecznym towarzyszyć będą rozmowy prowadzone przez Anię Nowak, Agatę Siniarską i Karolinę Wycisk.

In Between Festivals jest częścią współpracy „Wrocław-Berlin”, którą zainicjowała Fundacja Zukunft Berlin i Wrocław 2016 – Europejska Stolica Kultury. Partnerzy projektu to Kulturstiftung des Bundes, Hewlett Packard, Kulturprojekte Berlin, Luneta, Mediapool i Mica Moca. Finansowany jest przez Komisję Europejską oraz Stiftung Deutsche Klassenlotterie w Berlinie.

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 20:00

Wrocław: MiserArt, ul. Cybulskiego 35A

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close