Wrocław/In Between Festivals: Warsztaty taneczne z Magdą Jędrą

Zdjęcie: Wrocław/In Between Festivals: Warsztaty taneczne z Magdą Jędrą

Na zdjęciu: Magdalena Jędra w „Le Pas Jaques”. Fot. Maciek Salamon.

Wersja do druku

Udostępnij

In Between Festivals zaprasza na warsztaty taneczne, które poprowadzi Magda Jędra. Warsztaty adresowane są do osób zainteresowanych tańcem i pracą z ciałem, oparte na zestawie działań i ćwiczeń rozwijających świadomość ciała, motorykę i dynamikę ruchu. Mają prowadzić do twórczego i bezpiecznego wykorzystywania własnych umiejętności, otwierać drogę do odnajdywania indywidualnych jakości, a w efekcie umożliwiać świadomą ekspresję ruchową

W trakcie warsztatu uczestnicy skoncentrują się na:

a) pracy z ciałem w przestrzeni, ćwiczeniach dynamicznej zmiany kierunków oraz ćwiczeniu pamięci ruchowej;

b) pracy z podłogą /floorwork/ opierającej się na elementarnym zestawie ćwiczeń na płaszczyźnie, pozwalających na wyniesienie właściwych nawyków ruchowych;

c) pracy z ciężarem ciała, szukaniu momentów zawieszenia, graniu ciężarem z wykorzystaniem bezwładności i pędu własnego ciała

d) pracy z wyobrażeniami, która pozwala uruchomić indywidualne jakości ciała

Magda Jędra – tancerka, choreografka, performerka. Zaczęła tańczyć w Gdańskim Teatrze Tańca Melissy Monteros i Wojciecha Mochnieja. Najczęściej współpracuje z polskimi twórcami, tj. Ramona Nagabczyńska, Rafał Dziemidok, Anna Steller.  W swojej pracy posługuje się odmiennymi stylistykami, a podstawą procesu jest dla niej improwizacja. Jej spektaklom blisko jest do idei performansu i nurtu site-specific. Prowadzi zajęcia z techniki tańca współczesnego i improwizacji.

Cena: 50zł

Zapisy: olaosowicz@gmail.com

***

In Between Festivals to nie kolejny festiwal, tylko całoroczny cykl koncertów i spektakli tańca współczesnego. Wśród zaproszonych zespołów znajdują się gwiazdy alternatywnej berlińskiej sceny, które często gościć będą we Wrocławiu po raz pierwszy. Swoje produkcje taneczne w pierwszej połowie roku zaprezentują Hermann Heisig, Rafał Dziemidok i Ewa Garniec, Maria F. Scaroni, Vania Rovisco oraz Jule Flierl. Produkcjom tanecznym towarzyszyć będą rozmowy prowadzone przez Anię Nowak, Agatę Siniarską i Karolinę Wycisk.

In Between Festivals jest częścią współpracy „Wrocław-Berlin”, którą zainicjowała Fundacja Zukunft Berlin i Wrocław 2016 – Europejska Stolica Kultury. Partnerzy projektu to Kulturstiftung des Bundes, Hewlett Packard, Kulturprojekte Berlin, Luneta, Mediapool i Mica Moca. Finansowany jest przez Komisję Europejską oraz Stiftung Deutsche Klassenlotterie w Berlinie.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:00

Wrocław: Barbara ul. Świdnicka 8c, w godz. 18.00-21.00.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close