Wrocław/In Between Festivals: Warsztaty z Vanią Rovisco

Zdjęcie: Wrocław/In Between Festivals: Warsztaty z Vanią Rovisco

Fot. Diogo Barros Pires.

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach In Between Festivals odbędą się warsztaty z Vanią Rovisco.

Vania Rovisco – artystka wizualna i performerka, ukończyła kurs Tańca współczesnego w Forum Dança w Lizbonie (1998-2000), odbyła kurs w Ex.e.r.c.e. Montpelier. W latach 2001-2007 pracowała z choreografką Meg Stuart/Damaged Goods, zajmując się interpretacją różnych utworów i projektów improwizatorskich. Od 2004 roku reżyseruje ruch w sztukach teatralnych, pracując z takimi reżyserami jak João Brites, Gonçalo Amorim, Gonçalo Waddington/Carla Maciel. Od 2005 do 2012 odbyła rezydowała w Berlinie, gdzie wraz z muzykiem Jachenem Arbeitem i performerem Abrahamem Hrtado stworzyli sieć współpracy Aktuelle Architektur der Kultur (AADK), która funkcjonuje w Niemczech, Portugalii i Hiszpanii. W 2006 roku zaczęła własne poszukiwania artystyczne w galeriach sztuki, w formie żywych instalacji. Z kuratorką Claudią Stemberger stworzyła instalację na Vienna Art Week for Performing Proximity w 2010 roku. W improwizacji poszukuje w muzyce – grze na rogu altowym i filmie, który pomaga jej konstruować pojęcia przestrzenne albo wizualną dynamikę. Prowadzi warsztaty dla amatorów i profesjonalistów, od 2008 organizuje wydarzenia performatywne, w 2012 zaproszona w roli kuratora przez Fundację Arpad Szenes / Vieira da Silva. W 2013 roku premierę miał jej sceniczny występ solowy The archaic, looking out, the night knight. Obecnie mieszka w Lizbonie.

Koszt: 40zł
Zapisy: olaosowicz@gmail.com

W ramach In Between Festivals następnego dnia artystka pokaże swój spektakl zatytułowany The archaic, looking out, the night knight.

Więcej informacji

***

In Between Festivals to nie kolejny festiwal, tylko całoroczny cykl koncertów i spektakli tańca współczesnego. Wśród zaproszonych zespołów znajdują się gwiazdy aternatywnej berlińskiej sceny, które często gościć będą we Wrocławiu po raz pierwszy. Swoje produkcje taneczne w pierwszej połowie roku zaprezentują Hermann Heisig, Rafał Dziemidok i Ewa Garniec, Maria F. Scaroni, Vania Rovisco oraz Jule Flierl. Produkcjom tanecznym towarzyszyć będą rozmowy prowadzone przez Anię Nowak, Agatę Siniarską i Karolinę Wycisk.

In Between Festivals jest częścią współpracy „Wrocław-Berlin”, którą zainicjowała Fundacja Zukunft Berlin i Wrocław 2016 – Europejska Stolica Kultury. Partnerzy projektu to Kulturstiftung des Bundes, Hewlett Packard, Kulturprojekte Berlin, Luneta, Mediapool i Mica Moca. Finansowany jest przez Komisję Europejską oraz Stiftung Deutsche Klassenlotterie w Berlinie.

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 18:00

Wrocław: Kontury Kultury, ul. Kazimierza Jagiellończyka 10A, 6-9 pm.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close