Wrocław/Instytut Grotowskiego: Jakub Gontarski i Agnieszka Rybak „Bojowy Partnering” – warsztat

Zdjęcie: Wrocław/Instytut Grotowskiego: Jakub Gontarski i Agnieszka Rybak „Bojowy Partnering” – warsztat

Fot. Ola Bydlowska

Wersja do druku

Udostępnij

Instytut Grotowskiego i Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych Momentum zapraszają na warsztat Bojowy partnering, który poprowadzą Jakub Gontarski i Agnieszka Rybak. Warsztaty są częścią programu STRUNA CIAŁA® (The String of the Body). Warsztaty adresowane są do pasjonatów ruchu, którzy chcą odkrywać nowe narzędzia rozwoju psychofizycznego. Obowiązuje strój sportowy: długie spodnie i bluza z długimi rękawami.

Harmonogram: pt: 16.00-20.00; sb-nd: 10.00-13.30 i 15.30-19.00.

Koszt: 350 zł. Istnieje możliwość wykupienia dwudaniowego obiadu w cenie 20 zł.

Zapisy do 15 lutego 2018: wypełnioną kartę zgłoszenia należy przesyłać na adres: thestringofthebody@gmail.com. Decyduje kolejność zgłoszeń. Liczba miejsc jest ograniczona.

Każdy dzień rozpoczyna się od trzydziestominutowej rozgrzewki. Warsztaty prowadzone są w językach polskim i angielskim.

Prowadzący o warsztatach:

Podczas warsztatów Bojowy partnering skupimy się na intensywnym kontakcie fizycznym oraz jego charakterze bojowym. Będzie to pogłębiony proces zależności i relacji między takimi centrami ciała, jak: kręgosłup, obręcz biodrowa, obręcz barkowa, oddychanie oraz zmysły. Poszukujemy naturalnych zasad motoryki, kinetyki, statyki, dynamiki oraz balansu w stanach utraty równowagi. Będziemy poszerzać częstotliwość naszej uważności, czujności i obecności. To świadoma konfrontacja ze sobą, grupą, ograniczeniami, decyzyjnością, odpowiedzialnością, bezpieczeństwem oraz wzorcami naszej psychiki i ciała. Pracując na własnym ciężarze ciała, wzmacniamy jego strukturę. W pracy z partnerem i partnerami będziemy wykorzystywać: skoki, łapanie, podnoszenie, rolowanie, podcinanie, upadanie, klinczowanie, przyciąganie, pchanie, pociąganie. W świadomy sposób będziemy prowokować dialog cielesny, który ma za zadanie obudzić w nas instynktowność, inteligencję i spryt. Skupimy się na ukierunkowywaniu intencji, podejmowaniu decyzji, przekierowaniu sił (ich trajektorii) oraz potencjale, jaki tkwi w wykorzystaniu siły odśrodkowej. Przeszkody i trudności pomagają nam zrozumieć podstawowe funkcje i mechanizmy mózgu oraz ciała reaktywnego, a dobry stan psychofizyczny – lepiej komunikować się w zróżnicowanym społeczeństwie.

Jakub Gontarski  jest absolwentem Wrocławskiej Szkoły Kaskaderów Filmowych 13, instruktorem rekreacji ruchowej ze specjalizacją samoobrona( AWF-AZS), certyfikowanym trenerem personalnym oraz trenerem ruchu pod okiem legendarnego Steve’a Maxwella (USA). Stworzył warsztaty Struna Ciała i Martial Partnering, skupione na takich zagadnieniach, jak: ekspresja, obecność, dramaturgia, kreatywność w sztukach walki na ścieżce wojownika-performera. Podróżuje do Brazylii, aby czerpać żywą inspirację, dokumentować wyprawy i brać czynny udział w rytuałach candomblé. Współtworzył spektakle Animan – I am thatDom Wariatów i wiele innych. Improwizuje ruchowo na scenie z muzyką na żywo. Kilkanaście lat praktykował sztuki walki: japońskie judo i brazylijską capoeirę (w Brazylii i wielu krajach Europy). Uczył się u wybitnych nauczycieli ruchu w Polsce i na świecie m.in.: Judo (Gwardia Wrocław i AZS – AWF Wrocław): Wacław Nosek, Rafał Kubacki, Wiesław Błach, Zbigniew Zamęcki; Capoeira m.in.: Mestre Cobra Mansa, Mestre Marinaldo, Mestre Fuampa, prof. Macaco, Mestre Boca Rica, Mestre Curio,Mestre Moraes; brazylisjkie Jiu Jitsu: Nilton Fereira („Gracie Barra Bonfim”, Salvador de Bahia), Jakub Janiak (23 Evolution Fight Academy); boks: Klub Bombardier Wrocław (Piotr Szypulski), Maciej Zegan (Zegan Boxing Club) oraz Gwardia Wrocław (Mariusz Cieślak i Grzegorz Strugała); taniec: Milan Kozanek i Zuna Kozankova, Yaniv Minzter, Iwona Olszowska, Dawid Lorenc, Sebastian Flegiel, Jacek Owczarek, Witold Jurewicz, Jozef Frucek, Dança Afro e Contemporanea (Orixás e suas Ressignificações) z Jaguaracy Santos Mojegbe i Katia Ferreira Ramos (Salvador de Bahia). Brał udział też w warsztatach teatralnych Instytutu Grotowskiego z Teatrem Zar. Inspiruje się motoryką, mechaniką ciała oraz procesami integracji i adaptacji ciała. Współpracuje z Instytutem Grotowskiego w ramach programu badawczego BodyConstitution. Jest współorganizatorem Wrocławskiego Festiwalu CYRKULACJE i projektu „Planet Kids” oraz prezesem Stowarzyszenia Inicjatyw Twórczych „Momentum”. Współpracował z Fundacją „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego, organizując międzynarodowe warsztaty, choreografie i spektakle z młodzieżą. Prowadzi we Wrocławiu warsztaty z dziećmi i młodzieżą ze środowisk wykluczonych, m.in. w ramach projektów, realizowanych we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu Myśl w Ruchu. Realizował zajęcia ruchowe w przedszkolu „Ente” (Centrum Współpracy Europejskiej). Gra na instrumentach afrobrazylijskich. Jest autorem tomiku wierszy Śmierć i Odrodzenie.

Agnieszka Rybak uczy, porusza się, poszukuje. Współpracuje z Instytutem Grotowskiego w ramach programu badawczego BodyConstitution. Jest autorką warsztatów Struna ciała i Martial partnering wraz z Jakubem Gontarskim i stypendystką Alternatywnej Akademii Tańca w Poznaniu. Absolwentka Academy of New Dance and Improvisation oraz programów instruktorskich z zakresu terapii, tańca i ruchu. Współtworzyła m.in. spektakle Animan – I Am ThatDom Wariatów oraz Idiotę (Teatr Pieśń Kozła). Jest terapeutą oraz nauczycielem Lomi Lomi Nui – hawajskiej metody pracy z ciałem w systemie Aloha International – oraz Life Impressions Bodywork (Ayurweda & Life Impressions Institute). W swojej pracy terapeutycznej łączy metody oparte na ruchu, oddechu i naturalnej ekspresji pracy z ciałem z masażem tajskim, powięziowo-mięśniowym rozluźnianiem energetycznym oraz metodą Ilan Lev. Członkini ECITE (Europejska Wymiana Nauczycieli Contact Improvisation). Jest inicjatorką wrocławskiego środowiska kontakt improwizacji. Prowadzi regularne zajęcia i warsztaty. Współtwórzy festiwal CYRKULACJE i projekty „Planet Kids” oraz „Kobietnik”.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 16:00

Wrocław: Instytut Grotowskiego, ul. Rynek-Ratusz 27

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close