Wrocław/Instytut Grotowskiego: Jakub Gontarski i Agnieszka Rybak „Struna ciała – EXTREME®” – warsztat

Zdjęcie: Wrocław/Instytut Grotowskiego: Jakub Gontarski i Agnieszka Rybak „Struna ciała – EXTREME®” – warsztat

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Instytut Grotowskiego i Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych Momentum zapraszają na warsztat STRUNA CIAŁA®, który poprowadzą Jakub Gontarski i Agnieszka Rybak. Metoda obejmuje: sztuki walki, komunikację, asymilację, możliwości, kreatywność, taniec i ekspresję. Warsztaty skierowane dla tancerzy, aktorów i performerów, którzy chcą się zmierzyć ze swoimi ograniczeniami psychofizycznymi. Liczba uczestników: max. 18.

Cena: 600 zł. W cenie warsztatu: obiad wegański, wegetariański lub mięsny oraz: owoce, przekąski, woda, kawa, herbata.

Zgłoszenia i zapisy: thestringofthebody@gmail.com

Uczestnicy zostaną zapoznani z głównym rdzeniem i założeniami programu, który będzie się rozkładać  w przyszłości na dalsze etapy studyjnej pracy( formowanie nowego Studia) w programie BodyConstitution Instytutu im. Jerzego Grotowskiego.

Podczas warsztatów istnieje możliwość ustalenia indywidualnych przyszłych konsultacji z profesjonalnym fizjoterapeutą w zakresie dysfunkcji oraz kompleksowego spojrzenia na anatomię systemu mięśniowo-powięziowego i narządów ruchu.

Ważne: wymagany mocny treningowy strój – długie spodnie, bluza z długim rękawem i sportowe buty.

Prowadzący o warsztatach:

Rytuał, sztuki walki i taniec są częścią ludzkiego życia i historii od zarania dziejów. Proces obserwacji, adaptacji, komunikacji ze sobą, ludźmi z przyrodą i otaczającymi nas zjawiskami od zawsze wpływał na naszą anatomię, funkcje psychofizyczne, nieświadomą oraz świadomą część nas. Nieprzewidywalne procesy natury oraz relacji międzyludzkich stopniowo zaczęły determinować w nas formy zachowań mające na celu obronę, oraz interakcję w procesie symbiozy i korelacji. Każde spotkanie zaczniemy od przygotowania ciała oraz rozgrzewki w kierunku pracy fizycznej.

Struna Ciała to:
– spotkania poświęcone pogłębianiu praktyki nad istotą, naturą formy oraz techniki
– mobilność i statyka
– stan równowagi, balans, stan nierównowagi
– siła i delikatność
– zaufanie i brak zaufania
– granice i ich przekraczanie
– potencjał energetyczny
– potencjał ekspresyjny
– uwalnianie głosu
– zmęczenie i relaks

Jakub Gontarski współpracuje z Instytutem Grotowskiego jako lider Studia Dwóch Ścieżek działającego w ramach programu badawczego BodyConstitution. Zainicjował program działań Struna Ciała w której kierunkami pracy są ekspresja, obecność, dramaturgia, kreatywność u źródeł sztuk walk na ścieżce wojownika-perfomera. Podróżuje do Brazylii czerpiąc żywą inspirację, dokumentując i biorąc czynny udział w rytuałach Candomble. Jest absolwentem Wrocławskiej Szkoły Kaskaderów Filmowych 13. Kilkanaście lat praktykował sztuki walki: japońskie judo i brazylijską capoeirę (w Brazylii i wielu krajach Europy). Gra na instrumentach afrobrazylijskich. Inspiruje się brazylijskim Jiu-jitsu i boksem, sportem, motoryką i mechaniką ciała. Improwizuje ruchowo na scenie z muzyką na żywo. Prowadził zajęcia ruchowe w przedszkolu „Ente” (Centrum Współpracy Europejskiej). Współpracował z Fundacją „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego prowadząc liczne warsztaty, choreografie i spektakle z młodzieżą międzynarodową. Prowadzi warsztaty z dziećmi i młodzieżą ze środowisk wykluczonych we Wrocławiu m.in. w ramach programu „Myśl w Ruchu”, realizowanego we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca. Jest współorganizatorem Wrocławskiego Festiwalu CYRKULACJE. Współtworzył spektakle Animan-I am that i Dom Wariatów. Jest autorem tomiku wierszy Śmierć i Odrodzenie oraz prezesem Stowarzyszenia Inicjatyw Twórczych „Momentum”.

Agnieszka Rybak – uczy, porusza się, performuje. Aktualnie związana jest ze Studiem Dwóch Ścieżek. Doświadczenie sztuk walk oparła na kilkuletniej praktyce capoeiry, pogłębiając ją podczas wyprawy do Brazylii w 2008 roku. Była stypendystką Alternatywnej Akademii Tańca w Poznaniu. Jest absolwentką Academy of New Dance and Improvisation oraz programów instruktorskich z zakresu terapii, tańca i ruchu. Stale praktykuje i doskonali swój warsztat w kraju i zagranicą. Praktykuje i uczy hawajskiej metody pracy z ciałem KINO MANA. Praktykuje Thai Yoga Masage Sacret Dance szkoły Sunshine House z siedzibą w Chiang Mai oraz medody Life Impression Bodywork. Jest członkinią ECITE (Europejska Wymiana Nauczycieli Improwizacji Kontaktowej). Jest współtwórczynią wrocławskiego środowiska improwizacji kontaktowej i festiwalu CYRKULACJE Żywe Kultury Ruchu (www.cyrkulacje.wroclaw.pl).

Więcej:

https://web.facebook.com/thestringofthebody/

https://vimeo.com/user48561049

https://vimeo.com/154118705

https://vimeo.com/157736335

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 11:00

Wrocław: Ośrodek na Grobli (Instytut Grotowskiego), ul. Na Grobili 30/32; zajęcia w blokach: 11.00-15.00 i 17.00-20.00

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close