Wrocław/Instytut Grotowskiego/ Seminarium praktyczne „BodyConstitution”: Projekcja „The Body Speaks” – reżyseria: John Musilli

Zdjęcie: Wrocław/Instytut Grotowskiego/ Seminarium praktyczne „BodyConstitution”: Projekcja „The Body Speaks”  – reżyseria: John Musilli

Wersja do druku

Udostępnij

Na film składają się dwie audycje telewizyjne z udziałem komentatorki nowojorskiego programu kulturalnego Camera Three, Margaret Croyden oraz Ryszarda Cieślaka. Aktora Teatru Laboratorium poproszono o skomentowanie fragmentów filmu dokumentalnego Trening Teatru Laboratorium, będącego zapisem treningu aktorskiego dokonanego w Danii w 1971 roku, w którym u dział wzięło dwoje młodych aktorów Odin Teatret. W roli nauczyciela/instruktora wystąpił Ryszard Cieślak. Film dzieli się na dwie czterdziestominutowe części: pierwsza dotyczy ćwiczeń plastycznych, druga fizycznych. Spoza kadru słychać komentarz, na który złożyły się fragmenty tekstu Jerzego Grotowskiego Ćwiczenia.

Każda audycja rozpoczyna się kilkuminutową rozmową gospodyni programu z Ryszardem Cieślakiem, podczas której aktor mówi m.in. o istocie treningu w Teatrze Laboratorium, o tym, jaką rolę odgrywa on w codziennej pracy aktora i żywym procesie twórczym. Na przykładzie filmu z Odin Teatret można zaobserwować, w jaki sposób elementy treningowe stają się elementami improwizacji.

Projekcja The Body Speaks  – reżyseria: John Musilli,
Film dokumentalny, wprowadzenie: Jarosław Fret
Część I: Ćwiczenia plastyczne (27’)
Część II: Ćwiczenia fizyczne (28’)
Reżyseria: John Musilli, produkcja: CBS for Camera Three, 1975

Film w języku angielskim z polskimi podpisami

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 16:00

Wrocław: Instytut Grotowskiego, Rynek-Ratusz 27, Sala Laboratorium. WSTĘP WOLNY

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close