Wrocław/Instytut Grotowskiego: Seminarium praktyczne „BodyConstitution”

Zdjęcie: Wrocław/Instytut Grotowskiego: Seminarium praktyczne „BodyConstitution”

Fot. z materiałów organizatorów.

Wersja do druku

Udostępnij

W dniach 17-19 maja Instytut Grotowskiego zaprasza na treningi i warsztaty w ramach seminarium praktycznego BodyConstitution. Wśród prowadzących: Sankar Lal Sivasankaran Nair i Justyna Rodzińska-Nair, Przemysław Błaszczak i Jakub Gontarski, Vivien Wood, Richard Shusterman.

BodyConstitution jest twórczym rozwinięciem działań skupionych wokół technik aktorskich podejmowanych w Instytucie Grotowskiego od 2004 roku. Przez cztery lata 2013–2016, równolegle do całorocznej działalności studiów ruchu odbędzie się kilkanaście intensywnych, kilkudniowych spotkań seminaryjnych obejmujących prezentacje pracy zaproszonych gości – trenerów i praktyków sztuk walki oraz wybranych technik ruchowych z pogranicza teatru i tańca, warsztaty oraz szkoły letnie i zimowe, w trakcie których uczestnicy warsztatów będą mogli zapoznać się z poszczególnymi technikami oraz specyficzną dla każdej z nich ekspresją ruchu. Na program złożą się także p anele dyskusyjne i wykłady omawiające metodologię opisu i badań fenomenu ruchu i proponujące twórcze sposoby wykorzystania wypracowanych dzięki programowi form w treningu i pracy aktora/performera. Uzupełnieniem BodyConstitution będą pokazy filmów prezentujących użycie różnych metod treningu fizycznego w teatrze.


Kalarippajattu (styl południowy) 
17–19 maja {piątek–niedziela} 9:30–11:00 
Trening prowadzony przez Sankara Lala Sivasankarana Naira i Justynę Rodzińską-Nair
Studio Na Grobli (Sala Studyjna)

Koszt jednego treningu: 25 PLN

Kontakt i zgłoszenia: Zgłoszenia należy rzesyłać do Justyny Rodzińskiej-Nair na adres: justyna@grotowski-institute.art.pl.

Liczba miejsc jest ograniczona. O udziale w treningu decyduje kolejność zgłoszeń.

Trening w językach polskim i angielskim


Spotkania Dwóch Ścieżek 
17–19 maja {piątek–niedziela} 9:00–11:00 
Trening prowadzony przez Przemysława Błaszczaka i Jakuba Gontarskiego
Studio Na Grobli (Sala Teatru ZAR)

Koszt jednego treningu:
25 PLN
Kontakt i zgłoszenia
Zgłoszenia prosimy przesyłać do Justyny Rodzińskiej-Nair na adres: justyna@grotowski-institute.art.pl. Liczba miejsc jest ograniczona. O udziale w treningu decyduje kolejność zgłoszeń.

Trening w językach polskim i angielskim


Teatr fizyczny 
18–19 maja {sobota–niedziela} 11:00–15:00 
Warsztaty prowadzone przez Vivien Wood
Studi o Na Grobli (Sala Studyjna)

Koszt: 160 PLN
Kontakt i zgłoszenia
Kartę zgłoszenia prosimy przesłać do 6 maja 2013 na adres Justyny Rodzińskiej-Nair: justyna@grotowski-institute.art.pl. Odpowiedzi zostaną przesłane do 8 maja 2013. Liczba miejsc jest ograniczona.

Warsztaty w języku angielskim


Somaestetyka i świadomość ciała 
18–19 maja {sobota–niedziela} 9:30–12:00, 13:00–15:30 
Warsztaty prowadzone przez Richarda Shustermana
Studio Na Grobli (Sala Prób)

Koszt: 200 PLN
Kontakt i zgłoszenia: Kartę zgłoszenia prosimy przesłać do 6 maja 2013 na adres Justyny Rodzińskiej-Nair: justyna@grotowski-institute.art.pl. Odpowiedzi zostaną przesłane do 8 maja 2013. Liczba miejsc jest ograniczona.

Warsztaty w języku angielskim

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY do pobrania

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

Wrocław: Studio Na Grobli, ul. Na Grobli 30/32

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close