Wrocław/Instytut Grotowskiego: Studio Dwóch Ścieżek – warsztaty Przemysława Błaszczaka i Jakuba Gontarskiego

Zdjęcie: Wrocław/Instytut Grotowskiego: Studio Dwóch Ścieżek – warsztaty Przemysława Błaszczaka i Jakuba Gontarskiego

Fot. materiały organizatorów.

Wersja do druku

Udostępnij

Instytut im. Jerzego Grotowskiego zaprasza na otwarte warsztaty  w ramach projektu Studio Dwóch Ścieżek. Warsztaty poprowadzą Przemysław Błaszczak i Jakub Gontarski w asyście Karoliny Brzęk, Agnieszki Rybak i Tomáša Wortnera.

Punktem wyjścia warsztatów będą narzędzia działań wypracowanych w treningu oraz praktyce Studia, którego początki inspiracji sięgają do technik źródłowych oraz filozofii sztuk walk m.in. capoeiry i aikido. Ważnym elementem będą afro-brazylijskie rytmy muzyczne oraz pieśni, które są nierozłącznym elementem poszukiwań w procesie twórczej ekspresji między dźwiękiem- głosem-ciałem a ciałem-głosem-dźwiękiem.

Co łączy performera i wojownika? Podejście do własnego ciała. Obaj dzięki treningowi chcą uczynić je jak najsprawniej funkcjonującym narzędziem, które można kontrolować, mając jednocześnie pełne zaufanie do jego impulsów i reakcji organicznych. Świadome budowanie i pozostawanie w silnej relacji do partnera oraz do przestrzeni to zarówno w przypadku performera, jak i wojownika umiejętność elementarna. Odmienny jest jednak charakter tych relacji. Dla performera opiera się ona na zaufaniu i współpracy, niejednokrotnie oddaniu się, dla wojownika – na braku zaufania, czujności i chęci przejęcia kontroli, narzucenia taktyki gry i strategii.

Bardzo ważne założenie Studia Dwóch Ścieżek to stworzenie dla uczestników warsztatów przestrzeni do ich indywidualnego procesu twórczych poszukiwań, pytań oraz potencjału. Zajęcia stanowić będą zarówno indywidualne, jak i grupowe poszukiwania wspólnego obszaru komunikacji. Każdy dzień warsztatów rozpoczyna się od elementarnej rozgrzewki oraz przygotowania ciała do intensywnych działań.

Warsztaty skierowane są nie tylko do tancerzy, aktorów i performerów, lecz także do osób zaciekawionych ruchem oraz intensywnymi działaniami fizycznymi, chcących podjąć głębszy namysł nad świadomością ciała i ruchu.

Warsztaty odbywać się będą w językach polskim i angielskim.

Kontakt i zapisy:
Wypełnioną kartę zgłoszenia należy nadsyłać do 25 maja 2015 na adres j.w.gontarski@gmail.com

Liczba miejsc jest ograniczona.

Kartę zgłoszeniowa i więcej informacji:
http://www.grotowski-institute.art.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=1865&lang=pl

Koszt: 500 zł (w terminie do 15 maja) / 600 zł (w terminie po 15 maja)
Organizatorzy proponują również wpłatę zaliczki 200 zł jako rezerwacja miejsca.

Nr konta i dane jest podawany w korespondencji mailowej.

Więcej informacji o Studio Dwóch Ścieżek :

http://www.grotowski-institute.art.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=1865&lang=pl

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 10:00

Wrocław: Instytut Grotowskiego, Studio Na Grobli, ul. Na Grobli 30/32, w godz. 10.00-13.00 oraz 15.00-19.00.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close